دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
31 ارديبهشت 1401 - 13:16

سبک های طراحی در دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل به معنا و مفهوم چیدن و مرتب کردن اشیاء به گونه ای که بتوانند محیطی شیک و جذاب را در داخل منزل فراهم کنند.
کد خبر : 660204
image-20220521130645-1.jpegبه گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا دکوراسیون داخلی منزل به معنا و مفهوم چیدن و مرتب کردن اشیاء به گونه ای که بتوانند محیطی شیک و جذاب را در داخل منزل فراهم کنند.


دکوراسیون داخل منزل می تواند شامل چیدمان اتاق و سالن پذیرایی، اتاق مطالعه، دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون سرویس بهداشتی حمام و توالت و همچنین دکوراسیون آشپزخانه باشد.


طراحی دکوراسیون داخلی منزل


طراحی دکوراسیون منزل به صورت سه بعدی و با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل تری دی مکس انجام می شود و شما می توانید یک شمای کلی از چیدمان داخل منزل خود داشته باشید و با استفاده از طراحی قبل از خرید اشیاء بتوانید یک برنامه ی کلی از آن کالاهایی که می خواهید بخرید، داشته باشید.


طراحی دکوراسیون داخل منزل می بایست طوری انجام شود که یک فضای شیک با هماهنگی کلیه ی اشیاء و رعایت کنتراست رنگی صورت بگیرد تا بتوان محیطی دل انگیز و فضایی گرم را در یک خانه ی زیبا تجربه کرد.


دکوراسیون داخلی


قبل از خرید اشیاء باید آن طرحی که مدنظر دارید، ترسیم شود تا بتوانید به راحتی اشیاء مورد نیاز خودتان را بخرید و در خرید خود تردیدی نداشته باشید . طراحی دکوراسیون داخلی در انتخاب بهتر اشیاء برای خرید و ایجاد فضایی جذاب تر کمک می کند.


سبک ها در دکوراسیون داخلی منزل


برای چیدمان داخلی منزل سبک های مختلفی وجود دارد که افراد به کمک این سبک ها و یا تلفیقی از آنها منزل خود را می چینند . هنگام خرید کالا برای منزل نیز از این سبک ها پیروی می شود. از جمله سبک هایی که می توانید برای چیدمان دکوراسیون منزل از آنها استفاده کنید، می توان به موارد زیر اشاره کرد:


دکوراسیون داخلی منزل سبک مدرن


یکی از سبک هایی که در سال های اخیر زیاد مورد توجه افراد قرار گرفته، سبک مدرن است که بدنبال سادگی و ایجاد فضایی خلوت برای چیدمان داخلی منزل می باشد.


دکوراسیون داخلی منزل سبک کلاسیک


سبک کلاسیک نسبت به سبک مدرن کمی هزینه برتر و شلوغ تر است . استفاده از طرح های ریز و درشت برای تزئین دیوارها و سقف از جمله ویژگی های این سبک است و از گچ بری ها، کناف و یا سقف کاذب برای زیباسازی دیوار و سقف استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک سلطنتی


در این سبک کالاها و اجناس مثل سرویس خواب، مبلمان، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه همگی دارای رنگ های ترکیبی با ستون، سرستون و تاج های زیبا هستند که معمولاً به صورت طلایی با ترکیب رنگ سفید می باشند.
پرده ها به شکلی بزرگ و با یال های زیبا همراه با گل های برجسته دوخته می شوند و پیرو ایجاد فضایی مجلل و باشکوه است.


دکوراسیون داخلی منزل سبک مینیمال


سبک مینیمال سبکی است بین مدرن و کلاسیک، از شلوغی فضا پرهیز می کند و به دنبال استفاده از رنگ های خنثی و ایجاد فضایی خلوت با آرامش است.


دکوراسیون داخلی منزل سبک فرانسوی


سبک فرانسوی سبکی است که ترکیبی از مدل کلاسیک و سنتی در کنار هم می باشد.


دکوراسیون داخلی منزل سبک ویکتوریایی


در این سبک از پارچه های مخملی با گل های برجسته نه چندان درشت استفاده می شود و قاب و تابلوهای تزئینی نیز در محیط زیاد به چشم می خورد.


دکوراسیون داخلی منزل سبک اسکاندیناویایی


در این سبک رنگ خاکستری و سفید بیشترین کاربرد را دارد و از وسایل تزئیناتی با خلاقیت و کارهای هنری دستی زیاد استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک آرت دکو


چیدمانی با اشکال هندسی و اشیاء زوایه دار در این سبک زیاد به چشم می خورد و از رنگ های ساده و ترکیبی در کنار هم زیاد استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک همپتونز


این سبک حس شادآبی و سرزندگی را برای محیط فراهم می کند. دیوارها دارای رنگ سفید و روشن هستند و اشیاء تزئینی زیادی در فضا به چشم می خورد . از مبلمان هایی با پایه های چوبی و کوسن های لوکس استفاده می شود و بخشی از فضا نیز با شومینه پر می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک چینی


فضا در این سبک کاملاً خلوت است و بیشتر فضا از وسایل و تجهیزات چوبی پر می شود . از بالشتک های مربعی یا مستطیلی بر روی زمین جهت نشیمن استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک هندی


هندوها به دنبال رنگ های شاد، نورپردازی های زیاد و تزئین فضا با گل های طبیعی و مصنوعی هستند . پارچه هایی که برای مبلمان و پرده بکار می برند دارای طرح های شلوغ و رنگ های جیق است . برای تزئین سرویس خواب خود نیز از تاج تخت، سر تختی و پرده دور تخت استفاده می کنند و در کل دکوراسیون هندی چیدمانی شلوغ دارد.


دکوراسیون داخلی منزل سبک رومی


سبک رومی سبکی خارق العاده جذاب است که در نماهای داخلی و خارجی از از سنگ های آنتیک تزئیناتی، مجسمه، گچ بری های حرفه ای، سنگ های گران قیمت مثل مرمر و گرانیت استفاده می شود. سبک رومی سبکی مجلل است و می تواند جذابیت خارق العاده ای را برای مکان زندگی فراهم کند.


دکوراسیون داخلی منزل سبک ژاپنی


فضای خانه های ژاپنی بیشتر با چوب تزئین می شود و از میزهای کوتاه و بالشتک های طرح دار با طرح های درشت به شکل مربع یا دایره برای نشیمن استفاده می کنند.


دکوراسیون داخلی منزل سبک روستیک


سبک روستیک سبکی ساده است که با استفاده از اشیاء چوبی و پارچه هایی با نقش های بزرگ و رنگ های تند و شاد تزئین می شود. از گلیم یا جاجیم برای کف یا روی مبل استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک شیکر


سبک شیکر نیز پیرو سادگی است و بیشتر از رنگ های مات و خنثی مثل طوسی و خاکستری در این سبک استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک ایرانی


اصالت سبک ایرانی به ستونهای های بلند، ایوان، فرش های ماشینی و دست بافت و پرده های شیک حریر با رویه ی سلطنتی است که توسط یک دست مبلمان راحتی یا سلطنتی تکمیل می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک ماوریک


در این سبک فضا با استفاده از طرح های خلاقانه و مبتکرانه ی دست ساز که نامتعارف است، چیده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک یونانی


یونانی های به دنبال سقف های بلند، ستون های منبت کاری شده همراه با طرح های برجسته و دکوری های شیک و جذاب برای چیدمان فضا هستند.


دکوراسیون داخلی منزل سبک ایتالیایی


این سبک مخلوطی از سبک های مختلف است که فضا را با استفاده از اشیاء گران قیمت پر می کند.


دکوراسیون داخلی منزل سبک سوئدی


در این روش یکنواختی خاص در محیط حاکم است و رنگ های شاد، روشن و کم رنگ فضا را احاطه می کند.


دکوراسیون داخلی منزل سبک گوتیک


این سبک به دنبال رنگ های غلیظ و تیره برای تزئین فضا است و درواقع همچون کلیساها با ستون های بلند و قوس های نوک تیز فضا را تزئین می کنند و فضایی ترسناک و مخوف برای دکوراسیون داخلی منزل در نظر گرفته می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک مراکشی


این سبک بیشتر شبیه سبک سنتی است که طرح های منبت کاری شده نیز به آن افزوده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک مصری


پوشش کف بیشتر با استفاده از حصیر می باشد و مجسمه های تزئینی در فضا زیاد به چشم می خورد.


دکوراسیون داخلی منزل سبک روکوکو


سبکی جذاب و لوکس است . پارچه های ابریشمی، ساتن و مخمل فضا را احاطه می کنند . از وسایل لوکس شیشه ای، آینه کاری شده ، شمعدان و اشکال تزئینی دایره ای در فضا زیاد استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک انگلیسی


از پرده های بلند و سلطنتی برای فضا استفاده می شود . کمد بخشی از فضا را می پوشاند و مبلمان راحتی برای نشیمن افراد استفاده می شود.


دکوراسیون داخلی منزل سبک آفریقایی


از پارچه های طرح دار در پوشش بالشتک ها و محلفه ها استفاده می شود و کف زمین با استفاده از فرش یا قالیچه ای از طرح حیوانات پوشیده می شود. آفریقایی ها به حیوانات و مجمسه ها و ابزارهای پوستی علاقه ی زیادی دارند و دکوراسیون داخلی منازل خود را با استفاده از پوست حیوانات و همچنین مجسمه های خشک شده ی آنها پر می کنند.


سالن پذیرایی در دکوراسیون داخلی منزل


سالن یا نشمین فضایی است در منزل که افراد خانواده در آنجا مشغول صحبت، استراحت و تماشای تلویزیون می شوند و از میهمانان در آن فضا پذیرایی می کنند . بنابراین می بایست در چیدمان فضا و دکوراسیون داخل منزل دقت و ظرافت خاصی به خرج دهید تا بتوانید محیطی شیک و جذاب را برای خود و مهمانان فراهم کنید.


سبک های طراحی در دکوراسیون داخلی منزل


سالن پذیرایی قلب دکوراسیون داخل منزل است و نقطه ای است که همه سعی دارند آن را به شکلی زیبا و دلنشین بچینند تا زیبایی و جذابیت خارق العاده ای داشته باشد.


سالن پذیرایی در دکوراسیون داخلی شامل یک یا دو ست مبلمان، یک میز تلویزیون، فرش یا قالیچه، لوسترهای شیک و جذاب، پرده های شیک و بزرگ، شومینه، بوفه، ساعت، کمد دیواری، دکوری، کمد جاکفشی و تعدادی اشیاء تزئینی مثل گل و گلدان، تابلو و دیگر اشیاء تزئیناتی است.


افراد بر اساس سلیقه ای که دارند و سبکی که دنبال می کنند، دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی خود را می چینند و به دلیل اهمیتی که این نقطه ی مرکزی در هر خانه ای دارد، سعی می شود از اشیاء لوکس و جذاب برای چیدمان آن استفاده شود.


آشپزخانه در دکوراسیون داخل منزل


آشپزخانه از بخش های مهم بویژه برای بانوان در منازل است و می بایست چیدمانی شیک و جذاب داشته باشد تا کدبانوی خانه بتواند در محیطی آرامش بخش با لذت به کارهای آشپزی و پخت و پز بپردازد.


بخش اساسی در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه، کابینت است . کابینت آشپزخانه با استفاده از متریال های مختلف ساخته می شود و بر اساس نوع متریال با نام هایی مثل کابینت آشپزخانه ام دی اف، کابینت آشپزخانه ممبران، کابینت آشپزخانه هایگلاس، کابینت آشپزخانه چوبی و دیگر موارد طراحی و پیاده سازی می شود.


نوع طراحی کابینت آشپزخانه در زیباسازی و شیکی فضای آشپزخانه و منزل نقش بسزایی دارد و می بایست در سفارش کابینت آشپزخانه دقت کافی به خرج داد تا محیط آشپزخانه ی لوکس و شیکی را برای منزل فراهم کرد.


اجاق گاز، هود، سینک ظرفشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی در کنار وسایل برقی و ظرف و ظروف از دیگر مواردی هستند که دکوراسیون آشپزخانه را تکمیل می کنند.


سرویس بهداشتی و حمام در دکوراسیون داخلی منزل


سرویس بهداشتی شامل حمام و توالت است که در ایران توالت ها معمولاً جدا از حمام و به صورت توالت ایرانی ساخته می شود که دکوراسیون چندانی هم برای آنها در نظر گرفته نمیشود.


در خانه های لوکس و مدرن برای سرویس حمام مساحت بزرگی در نظر گرفته می شود و برای چیدمان فضا از یک وان بزرگ به همراه دوش آب، آینه، جای خشک کن حوله، خوش بو کننده های بدن و صورت، شوینده های بهداشتی، لوازم آرایشی و سبد لباس استفاده می شود.


سرویس بهداشتی دستشویی نیز شامل یک کابینت چوبی، فلزی، سنگی یا وکیوم جهت روشویی به همراه یک آینه و جای مسواک و خمیر دندان و خوش بو کننده می باشد.


اتاق خواب در دکوراسیون داخل منزل


اتاق خواب مکانی جهت استراحت و ریلکسیشن افراد خانه است و می بایست طوری چیده شود که فرد در داخل آن حس آرامش، راحتی، امنیت داشته باشد و هر روز صبح زندگی خود را با نشاط تمام آغاز نماید.


دکوراسیون اتاق خواب می تواند شامل سرویس خواب، آینه و میزآرایش، کمد دیواری، میز مطالعه، گل و گلدان، سرویس بهداشتی، لوستر و پرده باشد که کاملاً سلیقه ای است.


رنگ در دکوراسیون داخل منزل


سبک های طراحی در دکوراسیون داخلی منزل


رنگ یکی از عناصر اصلی در چیدمان منزل به حساب می آید و نوع رنگ می تواند سبب ایجاد حس آرامش، نشاط، دلبازی یا دلگیری فضا شود.
برای مثال رنگ قرمز می تواند انرژی فضای خانه را متعادل کند . رنگ آبی حس خونسردی و آرامش و آسایش را برای خانه فراهم می کند و تنش ها و استرس ها را کاهش می دهد.
رنگ سفید سمبل بهداشت، روشنایی، شادابی و طراوت است و با کلیه رنگ های دیگر ترکیب جذابی را به نمایش می گذارد.
رنگ طوسی، نقره ای و یا متالیک نیز از رنگ های پرکاربرد و روشن دیگر است که به صورت ترکیبی با دیگر رنگ ها بکار می رود.
رنگ کرم و طلایی نیز از رنگ های پرطرفدار بویژه برای سفارش مبلمان است.
رنگ قهوه ای و رنگ مشکی نیز از رنگ هایی است که به صورت ترکیبی با رنگ های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد . کسانی که طرفدار دارک مد هستند استفاده از تم های مشکی، خاکستری و قهوه ای را ترجیح می دهند.انتهای پیام/ ر
انتهای پیام/

ارسال نظر