دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 فروردين 1401 - 00:15
روشن در گفت‌وگو با آنا:

سکوت رمز موفقیت این روزهای استقلال است/ باید ریشه دلال‌ها زده شود

پیشکسوت تیم استقلال گفت: در این مقطع حساس از فصل سکوت بیشترین کمک را به استقلال می‌کند.
کد خبر : 652736
دیدار تیم های استقلال و نساجیحسن روشن در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، درباره طرح شکایت استقلال و کمیته داوران از یکدیگر پس از صحبت‌های فرهاد مجیدی در نشست خبری پایان دیدار با نساجی مازندران اظهار کرد: کادر فنی استقلال در این مقطع حساس باید شنونده باشد و نیازی نیست نسبت به اتفاقاتی که رخ می‌دهد واکنش نشان دهد. اینکه وقت گذاشته شود تا پاسخ به نحوه قضاوت داوری گذاشته شود و ماجرا را دنبال کند از دست وقت برای کاری است که سرانجامی ندارد. لازم نیست انرژی تیم صرف پاسخگویی به موضوعات بیهوده شود که خستگی به همراه دارد و مانع آمادگی جسمی و روحی کافی برای دیدار با حریفان باقیمانده می‌شود. وقتی جواب هر فردی را که برای تیم ایجاد حاشیه می‌کند داده می‌شود به معنای آن است که شما درست می‌گویید. سکوت رمز موفقیت استقلال در این برهه حساس از فصل است.


وی ادامه داد: اینکه پاسخی به مسائل حاشیه‌ای داده نشود به معنای درست بودن ادعای موضوع مطرح شده نیست. استقلال با آرامش به دنبال حفظ صدر جدول تا پایان فصل باشد و بگذارد هر نوع ادعایی بیان شود. علیه باشگاه مدرک جمع شود و حتی تهدیدهای صورت گیرد. وقتی با موفقیت فصل به پایان رسید و جام قهرمانی در دستان بازیکنان، مربیان و مدیران قرار گرفت آنوقت می‌توان به تمامی ادعاها و اتهامات پاسخ داد. وقتی که صرف پاسخ به موارد حاشیه‌ای شود هیچ نفعی برای باشگاه به همراه ندارد و به سود دیگر رقباست. استقلال رقیبی در این فصل ندارد اگر اسیر موضوع‌های بیهوده نشود. در خیلی موارد باید کوتاه آمد چون تیم را از مسیر موفقیت خارج می‌کند. اگر تیم از موضوع‌هایی که نفعی ندارد و بی‌دلیل ادامه می‌یابد فاصله می‌گیرد زمان بیشتری برای قدرتمند شدن پیدا می‌کند و در آن زمان حریفی در فوتبال ایران نخواهد داشت.


پیشکسوت تیم استقلال در واکنش به مشکلات فنی آبی‌پوشان عنوان کرد: مهم‌ترین مسئله برطرف کردن ضعف در گلزنی است. فرهاد مجیدی مهاجم بوده و خوب گلزنی می‌کرده است. وقتی مهاجمان تیمش فاقد شم گلزنی هستند باید ایرادهای آنها را برطرف کند و انگیزه‌ای به این بازیکنان بدهد تا حداکثر دقت را در زدن ضربات آخر داشته باشند. مجیدی موظف است به مهاجمان تیمش شهامت بدهد و آنها هم باید جسور باشند و مهارت‌های گلزنی را به خوبی بیاموزند تا در زمین پیاده کنند. با زدن گل‌های اول و دوم، اعتماد به نفس بیشتر می‌شود و قدرت چارچوب شناسی افزایش پیدا می‌کند. در خط میانی هم باید تحرک بیشتری شاهد باشیم و هافبک‌ها در تغذیه مهاجمان همت قابل توجهی داشته باشند. در خط دفاعی و درون دروازه عملکرد تیم خوب است و بهتر از این هم می‌تواند باشد به شرطی که غرور کاذب در تیم دیده نشود.
بیشتر بخوانید:

روشن درباره ضعف باشگاه استقلال در انتقال بازیکن از تیم‌های پایه به رده بزرگسالان تصریح کرد: باید ریشه دلال‌ها زده شود و تنها واسطه‌های قانونی با کد و رتبه‌بندی مشخص برای انتقال بازیکنان داشته باشیم. در این زمینه فدراسیون فوتبال باید اقدام کند ولی هیئت رئیسه ضعیف عمل کرده و اشتباهات زیادی دارد تا جایی که به نظرم باید فدراسیون جارو شود و افرادی که حائز صلاحیت هستند در این زمینه وارد عمل شوند. دلیل این اقدام هم عدم نظارت است. متأسفانه فدراسیون ناظر لطمه‌هایی که دلال‌ها بر پیکر فوتبال ایران می‌زنند نیست و برای همین هم از دنیا عقب افتاده‌ام. دلال‌ها مانع دیده شدن بسیاری از جوانان آینده‌دار می‌شوند و اجازه نمی‌دهند آنها به تیم اول باشگاه خود برسند. الان نصف فوتبالیست‌هایی که بازی می‌کنند فوتبال بلد نیستند چون سختی و دشواری ندیده‌اند و از مجاری قانونی بالا نیامده‌اند. آنها با رابطه به این سطح رسیده‌اند و متأسفانه در باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هم نظارت کافی بر آکادمی‌ها نیست.


انتهای پیام/4048/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته