دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 فروردين 1401 - 08:26
ظهور دانشگاه فناور در گام دوم(۷)/ نجفی در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛

ثبت ۱۰۰ ایده و استارت‌آپ در سامانه رویداد ملی گام دوم توسط واحد قم

بیش از ۳۰ هسته و گروه پژوهشی در سامانه رویداد ملی گام دوم ثبت شدندمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاداسلامی قم از ثبت بیش از ۳۰ هسته و گروه پژوهشی و حدود ۱۰۰ ایده و استارت‌آپ در سامانه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.
کد خبر : 651727
نجفی

گروه استان‌های خبرگزاری آنا؛ رویداد ملی گام دوم از هشتم تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به مدت چهار روز در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) تهران برگزار و بخشی از فعالیت ۴۰ ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش نیروی انسانی، فرهنگ، اقتصاد، علوم پزشکی، علوم مهندسی، علوم انسانی و ... عرضه خواهد شد.


اوایل آبان ۱۴۰۰ روح‌الله دهقانی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد فعالیت این دانشگاه، برگزاری رویدادی ملی با عنوان «گام دوم» را مطرح کرد و این پیشنهاد آذر ۱۴۰۰ در جلسه شورای دانشگاه مطرح و به تصویب اعضا رسید و به دنبال آن بخشنامه مربوط دی ۱۴۰۰ به رؤسای استانی دانشگاه در سراسر کشور ابلاغ شد تا همه یکدست برای این رویداد مهم آماده شوند.


رویداد ملی گام دوم فرصتی است تا تیم‌های راه‌یافته واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به این رویداد، ایده‌های فناورانه و محصولات دانش‌بنیانی خود را به بزرگ‌ترین صنایع کشور، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتاب‌دهنده‌های خصوصی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه برای جذب تسهیلات و سرمایه‌گذاری عرضه کنند.
بیشتر بخوانید:


رویداد ملی گام دوم؛ فرصت سرمایه‌گذاری و حمایت فناورانه


۱۲۳ برنامه علمی سهم دانشگاه آزاد اسلامی لرستان از رویداد ملی گام دوم


حضور دانشگاه آزاد اسلامی گلستان در رویداد گام دوم با ۲۰ شرکت فناور
رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به منظور معرفی و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت‌های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه با هدف ارائه بستری برای ایجاد کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیانی و فرصتی برای اشتغال‌آفرینی دانشجویان در چهلمین سالگرد راه‌اندازی این دانشگاه با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق برنامه‌ریزی شده است.


خبرنگار خبرگزاری آنا در سلسله گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی فعالیت‌های علمی و عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های کشور به منظور حضور در رویداد گام دوم را بررسی کرده است که در این شماره گفت‌وگو با غلامرضا نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم و رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری این استان را می‌خوانیم.


نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا در قم درباره توانمندی‌ها ‌و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم به منظور حضور در رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: درباره این رویداد در سطح دستگاه‌های اجرایی و صنایع مختلف اطلاع‌رسانی گسترده‌ای صورت گرفته است.


وی افزود: در همین راستا با همکاری سازمان جهاد کشاورزی رویداد استارت‌آپی هوشمندسازی کشاورزی، رویداد بهینه‌سازی مصرف انرژی، رویداد ایده‌آرا در صنایع خلاق و رویداد ایده‌آرا با موضوع آزاد در استان قم برگزار شده است.


ثبت ۱۰۰ ایده و استارت‌آپ در سامانه رویداد ملی گام دوم توسط واحد قم


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاداسلامی قم با بیان اینکه رویکرد این دانشگاه در برگزاری رویدادها نسبت به ظرفیت استان قم و در حوزه‌هایی که این استان ظرفیت ویژه و خاص دارد، متمرکز شده است، مطرح کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در صنایع پلیمری، صنایع کفش و دریاچه نمک در استان قم وجود دارد.


نجفی با بیان اینکه در مسائل مربوط به علوم انسانی و در حوزه مهدویت ایده‌هایی داشته‌ایم، افزود: تلاش شده است از موضوعات مرتبط با ظرفیت‌هایی که در دانشکده علوم انسانی، فنی‌مهندسی، علوم پایه و حتی علوم پزشکی در اجرای مباحث مربوط به رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی استفاده شود.


عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی قم بیان کرد: در مجموع بیش از ۳۵ هسته و گروه پژوهشی ایجاد و همراه حدود ۱۰۰ ایده و استارت‌آپ که مجموعه شرکت‌های فناور و خلاق را پوشش می‌دهد در سامانه رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی ثبت و بارگذاری شده‌اند.
بیشتر بخوانید:


حضور دانشگاه آزاد اسلامی نکا در رویداد گام دوم با ۱۳ ایده و هسته پژوهشی


جزئیات حضور دانشگاه آزاد اسلامی چهارمحال و بختیاری در رویداد ملی گام دوم


۱۷ هسته پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد میبد آماده ورود به رویداد گام دوم
نجفی اظهار کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی قم ظرفیت بسیار بالایی در تمام دانشکده‌ها وجود دارد؛ بنابراین با توجه به ظرفیت‌هایی که در استان قم داریم، اقدامات اولیه برای استفاده از ظرفیت دریاچه نمک استان قم انجام شده و درمورد شورابه‌های دریاچه نمک استان قم این واحد دانشگاهی تحقیقات خود را آغاز کرده است.


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاداسلامی قم با بیان اینکه درباره صنایع کفش ماشینی و پلیمری اقداماتی در استان انجام شده است به آنا گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که دانشگاه آزاداسلامی قم در حوزه علوم انسانی اسلامی دارد در این حوزه هم دانشکده علوم انسانی فعالیت خود را متمرکز کرده است.


انتهای پیام/۴۱۱۷/۴۰۶۲/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته