دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 فروردين 1401 - 09:09

رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا: باید ارتشی بسازیم که از پس ایران برآید

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بر شمردن ایران و چند کشور دیگر در فهرست تهدیدات ثابت کشورش، خواستار تقویت پنتاگون برای برخورد با آنها شد.
کد خبر : 650999
مارک میلیبه گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ژنرال مارک میلی رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در هراس از قدرت بازدارندگی دفاعی کشورهای ایران، چین، روسیه و کره شمالی اذعان کرد که کشورش باید توان دفاعی خود را افزایش داده و ارتشی بسازد که این توان را داشته باشد.


این فرمانده آمریکایی روز سه شنبه به وقت محلی در جلسه استماع کنگره گفت که چین مدتی است که مشغول تهدید تایوان و مدرنیزه کردن ارتش خود بوده است. جنگ روسیه در اوکراین، تهدیدها را در جهان روشن کرده است.


وی در تداوم سیاست همیشگی واشنگتن و طرح ادعاها و اتهاماتشان علیه نفوذ منطقه ای تهران مدعی شد ایران، کره شمالی و تهدیدهای تروریستی فراملی همچنان تهدیدهای ثابتی برای آمریکا هستند.


این مقام نظامی آمریکا بدون اشاره به حضور کشورش کیلومترها دورتر از خاک واشنگتن در قاره آسیا مدعی شد چالش‌های نشات گرفته از چین، روسیه، کره شمالی، ایران و سازمان‌های افراط‌ گرای خشونت‌آمیز در محدوده تهدید قرار دارند و ما باید توانایی بازدارندگی دشمنان را داشته باشیم و ارتشی بسازیم که بتواند این کار را انجام دهد.


رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا افزود: ما به ناتوی قوی‌تر و حضور قوی‌تر در اروپا برای بازدارندگی روسیه نیاز داریم. وی تاکید کرد ما همچنین به حضور و مشارکت قوی‌تر در آسیا برای مقابله با چین نیاز داریم. رقابت قدرت های بزرگ در آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا در حال وقوع است.


مارک میلی ادامه داد چین به شدت در تلاش برای ایجاد روابط در سراسر جهان نه تنها برای اهداف اقتصادی، بلکه برای اهداف دوگانه نظامی است و در برخی موارد مانند آفریقا، چین با هدف نهایی ساخت پایگاه های نظامی بیشتر مشغول گسترش روابط با این منطقه است.


انتهای پیام/۴۱۰۶/انتهای پیام/

ارسال نظر