دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
06 اسفند 1400 - 13:41
مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران مطرح کرد؛

تاثیر نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در حمایت از استارتاپ‌ها/ سهم موتورسیکلت‌های کاربراتوری در آلودگی هوا چقدر است؟

انصاری گفت: اگر حضور حداکثری بخش‌های مختلف را در نمایشگاه شاهد باشیم، فعالیت استارتاپ‌ها هم می‌تواند در استفاده از فناوری‌های جدید و به روز برای پایش و کنترل آلودگی هوا و… تاثیر گذار باشد.
کد خبر : 643883
نمایشگاه

شینا انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه شهری گروه جامعه خبرگزاری آنا، در پاسخ به این سوال که برگزاری نمایشگاه محیط زیست چه مقدار می‌تواند در حمایت از استارتاپ‌های محیط زیستی تاثیرگذار باشد، اظهار کرد: برنامه‌هایی مانند نمایشگاه که در آن کارهای محیط زیستی و اقدامات بخش‌های مختلفی که با محیط زیست هم‌خوانی دارند را به نمایش میگذارند، از جهت آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و ترغیب سایر بخش‌ها مانند برخی صنایع برای پای کار آمدن و هم سو شدن با محیط زیست و پیاده سازی استانداردهای محیط زیستی می‌تواند موثر باشد.


مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران ادامه داد: اگر حضور حداکثری بخش‌های مختلف را در نمایشگاه شاهد باشیم، فعالیت استارتاپ‌ها هم می‌تواند در استفاده از فناوری‌های جدید و به روز برای پایش و کنترل آلودگی هوا و… تاثیر گذار باشد.


وی درباره حضور برخ افراد از سایر کشورها در نمایشگاه گفت: در نمایشگاه بین المللی محیط زیست اگر کشورهای دیگر هم شرکت کنند، تجربه خوبی کسب می‌شود.


انصاری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر تاثیر و سهم موتورسیکلت‌های کاربراتوری در آلودگی هوا گفت: شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران در این زمینه سال ۹۶ مطالعاتی انجام داد و سهم هریک از وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت‌ها، خودروها، اتوبوس‌ها و… را مشخص کرد.


انتهای پیام/۴۱۷۲/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته