دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
04 اسفند 1400 - 18:45
با تصویب نمایندگان مجلس؛

معافیت مالیاتی هنرمندان در سال آینده ابقا شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با معافیت مالیاتی فعالیت‌های هنری موافقت کردند.
کد خبر : 643619
معافیت مالیاتیبه گزارش خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز (چهارشنبه ۴ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، جزء یک بند (ق) تبصره ۶ ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۱ را بررسی و اصلاح کردند.


در جزء یک بند (ق) تبصره ۶ آمده بود که «معافیت مالیاتی فعالیت‌های مربوط به انتشارات کمک درسی و فعالیت‌های هنری موضوع بند (ل) ماده (۱۳۹) قانون مالیات‌های مستقیم حذف می‌شود.» که نمایندگان مجلس موضوع شمولیت هنرمندان برای پرداخت مالیات را حذف کردند، لذا هنرمندان همچنان برای سال آینده مشمول معافیت مالیاتی هستند.


مجتبی توانگر در این باره، گفت: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود بارها بر جهاد تبیین و جنگ روایت‌ها تأکید فرمودند. مجلس یازدهم به هوش باشد که برای اخذ مالیات از چند سلبریتی هنجارشکن مفت‌خور که تعداد آن‌ها به کمتر از ۵۰ نفر هم نمی‌رسد، قانونی تصویب نکند که هنرمندانی چون نقاشان، طراحان، خوش‌نویسان، فعالان قرآنی و فعالان حوزه تئاتر و سینما از معافیت مالیاتی محروم شوند.


نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: مگر افسران جهاد تبیین و جنگ روایت‌های مورد نظر مقام معظم رهبری، افرادی غیر از هنرمندان متعهد هستند؟


توانگر تصریح کرد: اگر برای فعالیت‌های هنری مالیات در نظر گرفته شود، سدی بر سر راه فرمان مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به جهاد تبیین قرار داده‌ایم و دود آن به چشم تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری خواهد رفت.


انتهای پیام/۴۱۶۴/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته