دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 بهمن 1400 - 21:25
رئیس سازمان زندان‌ها:

‌اشتغال مهم‌ترین بستر اصلاح زندانیان است

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: مهم‌ترین هدف ما اصلاح و تربیت زندانیان و مهم‌ترین بستر آن نیز اشتغال است چرا که معتقدم بیکاری در زندان‌ها را باید به حداقل ممکن رساند.
کد خبر : 640376
غلامعلی محمدیبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل زندان‌های استان تهران که عصر امروز سه‌شنبه برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت ایام دهه فجر گفت: این ایام یادآور فداکاری‌ها و ایثارگری‌های مردم عزیزمان در سال ۵۷ تحت هدایت رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که همواره قدردان آن روزها هستیم.


تقدیر از چهره‌ای علمی با حسن‌شهرت در حوزه زندانبانی


وی در این مراسم با تقدیر از دوران مدیریت علی رستمی در اداره‌کل زندان‌های استان تهران و معارفه وی به‌عنوان مدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی سازمان زندان‌ها گفت: از رستمی همواره به‌عنوان چهره علمی با حسن شهرت و نیز با کارنامه‌ای خوب در زندان‌های استان تهران یاد خواهد شد که امیدوارم در سنگر جدید نیز بیش از پیش بدرخشند.


محمدی همچنین ضمن معارفه حشمت‌الله حیات الغیب در سمت مدیرکل زندان‌های استان تهران یادآور شد: امروز شاهد معارفه یکی از مدیران با تجربه‌ای هستیم که کارنامه‌ای بسیار روشن و درخشان در حوزه‌های مدیریتی در سازمان داشته‌اند. خدمات ایشان را در استان‌های یزد، فارس و تهران از یاد نمی‌بریم و همچنان انتظار داریم با تلاش دوچندان، منشأ تحولات در زندان‌های استان تهران باشند.


رئیس سازمان زندان‌ها اداره‌کل زندان‌های استان تهران را پیشانی سازمان زندان‌ها دانست و گفت: باید به مسائل و مشکلات زندان‌های استان تهران به‌صورت ویژه نگاه کرد. پس انتظار داریم در دوره مدیریتی جدید نیز مثل گذشته، با رویکرد علمی خدمات ارزشمندی را به مددجویان و خانواده‌های‌شان شاهد باشیم.


تأکید مجدد بر رونق اشتغال در زندان‌ها


محمدی با اشاره به جمعیت کیفری زندان‌های تهران و مشکلات آن یادآور شد: امروز در حوزه جمعیت کیفری زندان‌ها با تورم مواجه هستیم؛ بنابراین لازم است در تعامل با دستگاه قضا به روندی رو به رشد در کاهش ورودی به زندان‌ها برسیم. این از خواسته‌های ما از مدیریت زندان‌های استان تهران است.


وی همچنین تصریح کرد: لازم است با بکارگیری تمام ظرفیت‌ها، توسعه اشتغال در زندان‌های استان تهران متحول شود. ضمن اینکه در برنامه‌ها و سیاست‌های پیش‌رو بارها تأکید کرده‌ام که مهم‌ترین هدف ما اصلاح و تربیت زندانیان و مهمترین بستر آن نیز اشتغال است چرا که معتقدم بیکاری در زندان‌ها را باید به حداقل ممکن رساند تا این مأموریت را تحقق بخشیم.


رئیس سازمان زندان‌ها تأکید داشت: امیدوارم با تجربه مدیریتی حیات الغیب و تعامل هرچه بیشتر با سایر دستگاه‌های استانی بتوان نسبت به جذب اعتبارات استان اقدام کرد و به مسائل فنی ازجمله زیرساخت‌های انفورماتیک و توسعه سامانه‌های الکترونیک رسیدگی جدی‌تری شود.


انتهای پیام/۴۱۲۷انتهای پیام/

ارسال نظر