دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
14 دی 1400 - 12:03
مرادی در گفت‌وگو با آنا تشریح کرد؛

جزئیاتی از همایش ملی «تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها»/ مکتب شهید سلیمانی در ۵ محور بررسی می‌شود

۱۰۰ مقاله به همایش تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها ارسال شدرئیس نخستین همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها؛ الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی از ارسال یکصد مقاله به این همایش خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۰ مقاله پذیرفته شده است.
کد خبر : 632620
علیرضا مرادیعلیرضا مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا با اعلام برگزاری نخستین همایش ملی «تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها؛ الگوی ایرانی ـ اسلامی مکتب شهید سلیمانی» در تاریخ ۱۴ و ۱۵ دی ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت هدف از برگزاری این همایش را تشریح و بیان کرد: در دومین سالگرد شهادت سردار مبارزه با تروریسم بین‌الملل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و گرامیداشت هفته مقاومت توفیق برگزاری این همایش ملی را پیدا کردیم.
بیشتر بخوانید:


همایش علمی «بررسی مکتب شهید سلیمانی» برگزار می‌شود
وی با بیان اینکه سردار سلیمانی متعلق به امت اسلام است، اضافه کرد: پاسداشت ایثار و رادمردی سردار سلیمانی وظیفه همه ماست و این همایش با هدف ترویج مکتب حاج قاسم با نگاه به موضوع مهم تربیت سیاسی و ضروت آن برای جامعه ما و توجه به پژوهش‌محوری در تبیین این مکتب برگزار می‌شود.


رئیس نخستین همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی با تشریح محورهای اصلی این همایش عنوان کرد: این همایش در پنج محور اصلی «محورهای تربیتی مکتب شهید سلیمانی، محورهای آینده پژوهشی مکتب شهید سلیمانی، محورهای مقایسه‌ای مکتب شهید سلیمانی، محورهای بین‌رشته‌ای مکتب شهید سلیمانی و محورهای آسیب‌شناختی مکتب شهید سلیمانی برگزار می‌شود.


محورهای همایش ملی الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی


مرادی بیان کرد: بیش از ۱۰۰ مقاله علمی به دبیرخانه همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی ارسال شده که در نوع خود کم‌نظیر بوده و از این تعداد ۳۰ مقاله پذیرفته شده است.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت مطرح کرد: عنوان و محورهای همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی جزء ضرورت‌های جامعه «دیروز، امروز و فردای» آحاد جامعه به‌خصوص مدیران کشور است.


وی تشریح کرد: تربیت سیاسی در جامعه به‌عنوان یک ضرورت باید مورد توجه قرار گیرد و در فرهنگ خاص و عام واکاوی شود؛ چراکه ریشه بسیاری از مشکلات فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و ... ناشی از بی‌توجهی به مبانی تربیتی دینی و فرهنگی است که مکتب شهید سلیمانی الگویی نوین و حاصل این مبانی ارزشمند باید به نسل‌های امروز و آینده تبیین شود.


جزئیاتی از همایش ملی «تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها»/ مکتب شهید سلیمانی در ۵ محور بررسی می‌شود


رئیس نخستین همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی تأکید کرد: لازمه این تبیین انجام پژوهش برای تولید محتواست، چراکه این شیوه تربیتی انسان‌هایی در تراز شهید سلیمانی به جامعه بشری و امت اسلامی نشان داده که موجب فخر ایران و ایرانیان بوده و خواهد بود.


مرادی در پاسخ به این سؤال که حامیان همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی چه ارگان‌هایی بوده‌اند؟ تشریح کرد: این همایش با مشارکت و همراهی مجامع علمی و شخصیت‌های حقوقی و حقیقی ارزشمندی از جمله بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید حاج قاسم سلیمانی(کرمان)، رفسنجان، سیرجان و اهواز، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، انجمن مطالعات سیاسی حوزه، مرکز تحقیقات شهید حاج قاسم سلیمانی، فرمانداری شهرستان بافت، دبیرخانه برنامه‌های علمی استان کرمان و حمایت مراکز صنعتی، معدنی و تولیدی برگزار می‌شود.


الگوی سبک زندگی شهید سلیمانی برای جوامع ترسیم شود


وی برای ترویج مکتب شهید سلیمانی این پیشنهاد را داد: برای ترویج مکتب شهید سلیمانی باید به سمت پژوهش‌محوری برویم و تربیت سیاسی و فرهنگی انسانی همچون شهید سلیمانی به جامعه نشان داد که باید پژوهش‌محور بود.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت افزود: الگوی سبک زندگی شهید سلیمانی و خانواده او از تولد تا شهادت برای جوامع، اقشار و مناطق مختلف ترسیم و به‌عنوان الگوی تربیتی و اخلاقی نسل‌های نو تفسیر شود.


رئیس نخستین همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی یادآور شد: این همایش با مشارکت اندیشمندان فراوانی از سراسر کشور برگزار می‌شود و همزمان با برگزاری آن در فضای مجازی در بستر «اسکای‌روم» و «شاد» آموزش و پرورش به صورت زنده در دسترس خواهد بود و خروجی همایش ملی تربیت سیاسی راهکارها و چالش‌ها الگوی ایرانی ـ اسلامی مکتب شهید سلیمانی تبدیل به کتاب شده و در دسترس محققان و پایگاه‌های علمی معتبر استنادی lSC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) و Civilika (مرجع دانش) قرار می‌گیرد.


مرادی متذکر شد: در همایش ملی تربیت سیاسی، راهکارها و چالش‌ها، الگوی ایرانی - اسلامی مکتب شهید سلیمانی تعداد زیادی از استادان، محققان و اندیشمندان ازجمله حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام نجف لک‌زاده، رئیس پژوهش علوم و فرهنگ اسلامی، حجت‌الاسلام کریم خان‌محمدی، عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم قم، حجت‌الاسلام سیدکاظم میرباقری، مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگی و اندیشه اسلامی، علیرضا منظری توکلی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان، مسئولان محلی، امام جمعه بافت، نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار بافت حضور خواهند داشت.


انتهای پیام/۴۰۷۸/۴۰۶۲/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته