دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 دی 1400 - 17:38

طالبان از برخی زندانیان اجاره می‌گیرد

یک رسانه انگلیسی فاش کرد که طالبان برای دادن غذا و محل استراحت به زندانیان وابسته به دولت سابق افغانستان از خانواده‌های آنها درخواست پول کرده است.
کد خبر : 630737
طالبانبه گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، یک رسانه انگلیسی فاش کرد که طالبان برای دادن غذا و محل استراحت به زندانیان وابسته به دولت سابق افغانستان از خانواده‌های آنها درخواست پول کرده است.


روزنامه انگلیسی ایندیپندنت فاش کرد که طالبان در ازادی دادن غذا، و جای استراحت به زندانیان؛ به ویژه زندانیان وابسته به دستگاه‌های امنیتی دولت سابق افغانستان و چهره‌های سیاسی مخالف خود از خانواده‌های آنها درخواست پول کرده است.


این رسانه به نقل از این خانواده‌ها که اغلب ساکن مزارشریف هستند، گزارش داد: مسؤولان زندان‌های طالبان از خانواده‌های زندانیان در ازای سه وعده غذا و محل استراحت پول می‌گیرند و اگر خانواده‌های این زندانیان مبلغ تعیین شده را پرداخت نکنند، زندانیان به شیوه‌های بی‌رحمانه‌ مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار می‌گیرند.


در این گزارش آمده است که خانواده هر زندانی باید ۵۰ افغانی برای محل استراحت و ۱۵۰ افغانی دیگر برای سه وعده غذا در هر شبانه‌روز، به مسؤولان زندان‌های طالبان بپردازند.


ایندیپندنت همچنین فاش کرد: رهبران طالبان بر زندان‌ها نظارت دارند و زندانیان را در ازای دریافت مبالغ هنگفت آزاد می‌کنند.


طبق این گزارش، علی‌رغم پرداخت مبالغ مذکور؛ اما زندانیان نه تنها در ازای این پول غذا دریافت نمی‌کنند، بلکه به شیوه‌های بی‌رحمانه شکنجه می‌شوند.


انتهای پیام/۴۱۲۹/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته