دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

اراده دولت حل مشکل مسکن در کشور است

 مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست تامین زمین مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن گفت: اراده دولت حل مشکل مسکن در کشور است.
کد خبر : 630701
مسکنبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا فخاری مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست تامین زمین مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن با اشاره به اینکه تمرکز ما باید روز ارزش زمین باشد، اظهار کرد: زمین‌های در اختیار دستگاه‌های دولتی انفال و متعلق به نظام جمهوری اسلامی است و ما باید بتوانیم این دارایی ارزشمند دولت را مدیریت کنیم.


معاون وزیر راه و شهرسازی از راهکار و ظرفیت‌های قانون جهش تولید مسکن نظیر تغییر کاربری و توافق از طریق تهاتر اراضی به عنوان روش‌های مدیریت اراضی دولتی نام برد و افزود: ممکن است در نقاطی از کشور بتوانیم زمین‌هایی را با ارزش بالا و در ازای آن زمین‌های دیگری با کاربری‌های مرتبط با این طرح تهاتر و مدیریت کنیم.


وی به مدیران استانی توصیه کرد که برنامه ریزی برای عملکرد خود را محدود به ۴ سال عمر یک دولت نکنند و ادامه داد: مدیران نباید در پی کسب رضایت مقطعی باشند بلکه باید تصمیمات خود را بر اساس اهداف زیربنایی و بلندمدت بنا کنند.


به گزارش سازمان ملی زمین و مسکن، گفتنی است نشست‌های تأمین زمین مورد نیاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن از ۲۷ آذر تا هفتم دی‌ماه با حضور مدیران راه و شهرسازی استان‌ها به نوبت در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار می‌شود.


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر