دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
30 آذر 1400 - 14:37
در نشستی مشترک برگزار شد؛

هم‌اندیشی حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان

نشست هم‌اندیشی حوزه و دانشگاه با حضور دانشگاهیان و حوزویان در دانشگاه آزاد اسلامی لارستان برگزار شد.
کد خبر : 629658
جلسهبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از لارستان، مهدی زارع در نشست هم‌اندیشی وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان اظهار کرد: حضرت علی(ع) در حدیثی از نهج‌البلاغه، مردم را به سه دسته «عالمان خداجو، دانشجویان و دانش‌پژوهان راه نجات و پشه‌های سرگردان با احوالات زمانه» تقسیم‌بندی می‌کند. این نقش علمای شیعه در فراخواندن مردم به سمت خدا و نه به سمت خود، یکی از شاخص‌ها و عناصر موفقیت مذهب شیعه در طول تاریخ بوده است.


وی افزود: بسیاری از علمای ادیان انحرافی و یا ابراهیمی استحاله شده، مردم را به سمت خود فرامی‌خوانند؛ اما در مذهب شیعه، علمای بزرگ متأخر از شیخ صدوق و شیخ مفید تا علمای متقدمی مانند مقام معظم رهبری، مردم را نه به‌سوی خود؛ بلکه به‌سوی خدا فرامی‌خوانند. خواندن مردم به‌سوی خدا و با نیت و رضایت خدا باعث برکت در کارها شده و بقا، تحکیم و تقویت تشیع را در طول تاریخ باعث شده است.(بیشتر بخوانید)


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: تأسیس دفتر تقریب مذاهب اسلامی در این واحد دانشگاهی به‌عنوان یکی از مکان‌های هم‌اندیشی بین علمای شیعه و سنی و فعالیت‌های جهادی از مهم‌ترین راهبردهای این مجموعه علمی، آموزشی و فرهنگی است.


زارع اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی لارستان به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و وحدت‌آفرین در حوزه مذاهب اسلامی و حوزه و دانشگاه، بارها مورد تجلیل مسئولان و نهادهای انقلابی و علمی در سطوح مختلف قرار گرفته است. شاید یکی از دلایل موفقیت‌های مستمر فرهنگی این واحد دانشگاهی، تلاش مستمر همکاران برای جلب رضایت خداوند و پرهیز از ظاهرسازی و شعارهای نمادین غیر الهی بوده و امیدواریم با توجه به منویات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بتوانیم در زمینه تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن نقش مؤثرتری ایفا کنیم.


وی در پایان آمادگی خود را برای فعالیت‌های فرهنگی مشترک با نهادهای انقلابی و روحانیت معظم شهرستان لارستان اعلام کرد.


انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته