دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 آذر 1400 - 15:24

تعاونگران در صدر دریافت کنندگان خدمات تخصصی بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون به تبیین برنامه های بانک جهت توسعه خدمات به تعاونگران پرداخت و گفت: تعاونگران در صدر دریافت کنندگان خدمات تخصصی این بانک است.
کد خبر : 626679
رپرتاژبه گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون: حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون اظهار داشت: تعاونگران از اهمیت ویژه ای در برنامه های راهبردی و عملیاتی بانک برخوردار هستند و تلاش شده است محصولات و خدمات بانک در راستای تامین نیازهای مالی و بانکی این بخش مهم اقتصادی باشد.


وی با اشاره به مهمترین محورهای همکاری میان بانک و معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معاونت تعاون جایگاه راهبردی برای نظارت، سیاست‌گذاری و حمایت از تعاونگران محسوب می‌شود و راهبردها و برنامه‌های بانک با توجه به سیاست‌های ستاد وزارتخانه در موضوع تعاون به اجرا در می‌آید.


مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: با حضور آقای مسکنی در جایگاه معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و توجه ویژه ایشان به بخش تعاون، این همکاری‌ها در سطوحی گسترده قابل انجام است.


مهدیان افزود: تامین مالی تعاونی‌های مسکن، تامین مالی طرح‌های مصوب سفرهای استانی، تامین مالی جهت توسعه کارآفرینی و حفظ اشتغال تعاونی‌ها از طریق حمایت از تعاونی‌های صاحب برند، حمایت از تعاونی‌های تکمیل کننده زنجیره ارزش و تعاونی‌های تامین نیاز تولید کنندگان و تعاونی‌های مستقر در تعاون‌شهرها، اختصاص تسهیلات سرمایه در گردش به تعاونی‌های برتر ملی و استانی، اختصاص خط اعتباری ویژه تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ویژه تعاونی‌های بانوان به عنوان برخی محورهای همکاری با معاونت تعاون مطرح است.


مهدیان در ادامه به گسترش همکاری ها با اتحادیه های شرکت های تعاونی اشاره کرد و گفت: این تشکل ها نمایندگی تعاونگران در رسته های متنوع شغلی را بر عهده دارند و هماهنگی با اتحادیه ها می تواند کمک زیادی به وضعیت کنونی نیاز تعاونی ها به خدمات بانکی و سفارشی سازی خدمات تخصصی مطابق نیاز مشاغل حاضر در اتحادیه ها منجر شود.


وی افزود: بانک توسعه تعاون تلاش نموده است تا در بازار تعاونی ها اعم از فروش محصولات و تامین نیاز واحدها نقش تسهیلگر بانکی را ایفا نماید و چنانچه اتحادیه ای در پیشبرد مناسبات اقتصادی نیازمند حضور بانک برای اطمینان بخشی به جریان معاملات باشد، این بانک به همراه شرکت های تخصصی زیر مجموعه می توانند این نقش را ایفا نمایند.


مهدیان در ادامه به انعقاد تفاهم‌ نامه با اتحادیه مرکزی تعاونی های مصرف کارگران ایران، اتاق تعاون ایران، اتحادیه سراسری تعاونی های تولید کنندگان فرش دستباف شهری ، شرکت تعاونی مصرف شهید منصور ستاری (شمس) و بنیاد تعاون زندانیان کشور اشاره نمود و گفت: این نهادها از مهمترین ارکان بخش تعاون به شمار می‌روند و سابقه همکاری بانک با این تعاونگران طولانی بوده است و در مقطع کنونی نیز ارائه خدمات تخصصی و اعتباری به تعاونگران می‌تواند در ارتقای سطح تولید و اشتغال بخش تعاون مثمر ثمر واقع گردد.


انتهای پیام/رانتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته