دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
11 آبان 1400 - 09:09
سامه‌یح در گفت‌وگو با آنا:

پیک ششم کرونا در کشور رخ نمی‌دهد/ وجود تقلب‌های گسترده در بیشتر امتحانات مجازی

فوت افراد زیر ۱۸ سال به علت ابتلا به کرونا نادر استعضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اگر والدین دانش‌آموزان و کادر آموزش واکسینه شوند، دانش‌آموزان در صورت ابتلا، دچار گونه خفیفی از آن خواهند شد و این موضوع با قرنطینه شخصی رفع می‌شود.
کد خبر : 618119
همایون سامه یح نجف آبادی

همایون سامه‌یح نجف‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا، در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها اظهار کرد: به نظرم پیک ششم کرونا در کشور رخ نمی‌دهد و واکسیناسیون عمومی به اندازه مطلوبی صورت گرفته است. صاحب‌نظران معتقدند برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها باید ۸۰ درصد جامعه واکسینه شوند اما تجربیات کشورهای اروپایی به گونه دیگری است.


وی ادامه داد: بعد از واکسیناسیون ۴۵ درصدی جامعه در انگلستان و ترکیه، مدارس بازگشایی شدند و طبق آمارها، احتمال بستری شدن و فوت افراد زیر ۱۸ سال به علت ابتلا به کرونا نادر است؛ اگر والدین دانش‌آموزان و کادر آموزش واکسینه شوند، دانش‌آموزان در صورت ابتلا، دچار گونه خفیفی از آن خواهند شد و این موضوع با قرنطینه شخصی رفع می‌شود.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از روند آموزش مجازی در کشور افزود: با ادامه این روند آموزشی، نسل آینده دانش کافی برای اداره فردای این کشور را نخواهد داشت و متأسفانه در بیشتر امتحانات مجازی، تقلب‌های گسترده رخ‌ داده است. والدین در مواجهه با این سؤال که آیا شما به‌جای فرزندان خود امتحان داده‌اید، می‌خندند و کسی این موضوع را انکار نمی‌کند.
بیشتر بخوانید:


دستور رئیسی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ابتدای آذر / پیشنهاد به وزارت کشور برای تدوین نقشه راه برای مقابله با کرونا
سامه‌یح نجف‌آبادی با بیان اینکه باید انتخاب کنیم که آیا می‌خواهیم یک نسل بی‌سواد به کشور تحویل دهیم یا درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها کمی ریسک‌پذیری داشته باشیم، گفت: بنده با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها موافق هستم و نسبت به این موضوع مُصرّ هستم. اگر پیک ششم را بهانه کنیم، فردا باید مجدداً نگران پیک هفتم باشیم.


نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی در واکنش به کمپین «نه به واکسن اجباری» گفت: در شهرهای بزرگ هم‌چون تهران، شیراز و اصفهان مراکز تزریق واکسن فعال و مملو از واکسن هستند. اگر فردی نخواهد واکسن بزند، چرا باید دودش به چشمان افرادی برود که دستورات پزشکی را رعایت می‌کنند.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان تصریح کرد: واکسن به صورت عمده به کشور وارد شده است و در دسترس همگان قرار دارد. به نظرم ما نباید پاسوز افرادی شویم که تفکر دیگری دارند یا دانش آن را ندارند که آیا واکسن خوب یا بد.


انتهای پیام/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر
نظرات بینندگان ۰ نظر
محمد
Iran (Islamic Republic of)
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
۱
اگه مردم و بچه ها به کرونا مبتلا شدن
تو میای کاری میکنی که الان میگی کرونا نیست
MR
سه‌شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
مگه اینا عقل دارن که بفهمن?‍♂️به خدا که بچه خودشونو نمیفرستن مدرسه،اینا حال خانواده هارو درک نمی کنن،فقط به فکر پول هستن
کوروش
Japan
چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۳
۱
چرادروغ می گویید؟؟؟
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱
۱
آقای متخصص بنده به میزان دانش و قدرت استدلال تان پی بردم. وای به حال و روزمان که شما تصمیم می گیرید.
مجید
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۷
۱
معلوم نیست چرا انقدر برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها پافشاری می کنن اگه صبر کنین تا این دو ماه هم تما بشه و پاییز تما بشه مگه چیه میشه همه از بی سوادی می میرن
مدرس دانشگاه و دارای مدرک دکترای تخصصی (متولد 56)
United States of America
يکشنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵
۲
اتفاقا این آقای نجف آبادی حرف بسیار درستی گفتند. اینکه دانشجوها کرونا رو بهانه قرار داده اند و اصرار به امتحان مجازی دارند فقط بخاطر فرار از امتحان حضوریه که امتحان واقعی حساب میشه. اینها میخوان فقط یک کانال درست کنند و یک همیار تقلب بگیرند و روز امتحان فقط یک گوشی دستشون باشه و تقلب بنویسن. این شد درس خوندن! مگر نسل زمان ما آدم نبودن که انقدر در آموزش بهشون سخت گیری می شد و اگر اون زمان دانشجویی درسی را n بار می افتاد تمام اون n بار جزء معدل ترمی و معدل کلش حساب میشد ولی الان نمره درس افتاده که بلااثره و اینم از وضعیت امتحان مجازی که سراسر و بطور مطلق با تقلبه. خب این دانشجو پس فردا اینجوری میخواد مدرک بگیره و حالا در مقیاس و تعداد بالا در کشور حساب کنید و ببینید که اونوقت چه فاجعه ای برای کشور درست میشه.
مردم
Iran (Islamic Republic of)
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
۰
من خودم عضو پرسنل درمانی بیمارستان هستم.هر روز وضع داره بد تر میشه. کمکم تا پایان آبان یا آذر موج ششم شروع میشه، بچه هاتون به مدرسه نفرستید اکثر مبتلایان دانش آموزان هستند