دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 مهر 1400 - 10:27
در گزارش آنا بخوانید؛

پرونده ورزشی محمدهادی ساروی چگونه است؟

محمدهادی ساروی دانشجوی رشته تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی است که در دسته ۹۷ کیلوگرم در تیم ملی کشتی افتخارآفرین شد.
کد خبر : 613509
سارویبه گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا، محمدهادی ساروی متولد ۱۶ دی ۱۳۷۶ در آمل، کشتی‌گیر فرنگی کار ایرانی است که در روستای دارکلا از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل به‌عنوان فرزند دوم به دنیا آمد. در سن ۹ سالگی بعد از فوت پدر و مادر، برادر بزرگ‌ترش همه تلاش خود را برای تربیت محمدهادی صرف کرد.


محمدهادی ساروی دانشجوی کارشناسی رشته تربیت‌ بدنی دانشگاه آزاد اسلامی آیت‌الله آملی شهرستان آمل است که در دسته ۹۷ کیلوگرم در تیم ملی می‌درخشد. کشتی را از تیم‌های پایه زیر نظر حسن حسین‌زاده آغاز کرد و به خاطر پهلوان قاسم رضایی رشته کشتی فرنگی را انتخاب و از سال ۱۳۹۰ وقتی ۱۴ ساله بود به‌صورت جدی وارد رشته کشتی شد.


نخستین افتخار ملی با جوانان


محمدهادی سال ۱۳۹۷ وقتی ۲۱ ساله بود با تیم ملی جوانان در وزن ۸۷ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی آسیا به مدال طلا رسید. یک سال بعد در مسابقات قهرمانی جوانان جهان در شهر ترناوای اسلواکی هم مقام قهرمانی را کسب کرد و در همین سال قهرمان امیدهای آسیا شد.


از طلای بزرگ‌سالان تا المپیک


محمدهای ساروی بهمن ۱۳۹۸ با تیم ملی بزرگ‌سالان به مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا رسید. دو سال بعد در ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی جام پیت لاسینسکی لهستان با کسب مدال طلا، سهمیه المپیک توکیو را هم به دست آورد.


پرونده ورزشی محمدهادی ساروی چگونه است؟


برنز المپیک ۲۰۲۱ توکیو


محمدهادی ساروی توانست در رده‌بندی المپیک ۲۰۲۱ در ۹۷ کیلوگرم با شکست «ساب بلاینن» از فنلاند به مدال پرافتخار برنز و عنوان سومی برسد و دومین مدال‌آور کاروان اعزامی به مسابقات المپیک بعد از جواد فروغی شد. پس از کسب مدال برنز المپیک در نخستین آوردگاه جهانی در نروژ توانست با شکست رقیبان به مدال طلای ۹۷ کیلو کشتی فرنگی دست پیدا کند.


افتخارات بین‌المللی محمدهادی ساروی


مدال طلای قهرمانی جهان ۲۰۲۱ نروژ – ۹۷ کیلوگرم
مدال طلا؛ در مسابقات المپیک توکیو ژاپن ۲۰۲۱ – ۹۷ کیلوگرم
مدال طلا؛ در مسابقات قهرمانی آسیا دهلی‌نو ۲۰۲۰ – ۹۷ کیلوگرم
مدال برنز؛ در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان بوداپست ۲۰۱۹ – ۹۷ کیلوگرم
مدال طلا؛ در مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا اولان باتور ۲۰۱۹ – ۸۷ کیلوگرم
مدال طلا؛ در مسابقات قهرمانی جام وهبی امره استانبول ۲۰۱۹ ۷۷ – کیلوگرم
مدال طلا؛ در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ترناوا ۲۰۱۸ – ۸۷ کیلوگرم
مدال طلا؛ در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا دهلی‌نو ۲۰۱۸ – ۸۷ کیلوگرم


انتهای پیام/۴۱۲۱/۴۰۶۲/انتهای پیام/

ارسال نظر