دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 مهر 1400 - 01:20
امیرعبداللهیان در دیدار با ایرانیان مقیم آلمان:

تأکید دیپلماسی جدید ایران بر ارتقاء روابط با همه کشورهاست

وزیر امور خارجه در مسیر بازگشت از نیویورک با توقف کوتاه در فرانکفورت، در محل سرکنسولگری کشورمان حضور یافت و با جمعی از ایرانیان فرهیخته مقیم آلمان در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، تجاری و اقتصادی دیدار و گفت‌وگوی کرد.
کد خبر : 610590
امیرعبداللهیانبه گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا،حسین امیرعبداللهیان ، وزیر امور خارجه در مسیر بازگشت از نیویورک با توقف کوتاه در فرانکفورت، در محل سرکنسولگری کشورمان حضور یافت و با جمعی از ایرانیان فرهیخته مقیم آلمان در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، تجاری و اقتصادی دیدار و گفت‌وگوی کرد.


امیرعبداللهیان در این دیدار با گرامیداشت اربعین حسینی و یاد و خاطره شهدا و جانفشانی‌های یاران امام حسین (ع) در کربلا، رشادت‌های آنان را نقطه عطفی در مسیر رویارویی حق علیه باطل در طول تاریخ بشریت خواند.


وی ضمن تبیین دستور رئیس جمهوری اسلامی ایران در مورد ضرورت حل اساسی و ریشه‌ای مشکلات ایرانیان خارج از کشور و تسهیل امور آنها، یادآور شد که رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بر این موضوع تاکید دارند.


امیرعبداللهیان افزود: جامعه ایرانیان در هر جای از این جهان پهناور با هر سلیقه، همواره وجودشان برای ایران بسیار مغتنم و مهم بوده و هرجا صحبت از ایرانیان هست فرهیختگی و برجستگی‌های علمی و فرهنگی آنان جلوه‌گر می‌شود؛ به گونه‌ای که به طور مثال پزشکان حاذق ایرانی در کشورهای مختلف از جایگاه بسیار بالا و اثرگذاری در حوزه کاری خود برخوردار بوده و محل رجوع در سطوح بالا هستند.


وی با تاکید بر اهمیت و ضرورت حضور و مشارکت خود ایرانیان در فرایند تصمیم‌گیری‌های داخل کشور، اظهار کرد: علاوه بر وجود نمایندگی‌های سیاسی و کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور برای برقراری ارتباط و انتقال درخواست‌ها و پیشنهادات و ابتکارات آحاد ایرانیان، تلاش خواهد شد از مسیری قانونی این فرصت برای همه ایرانیان در خارج از کشور فراهم شود تا با تعیین و انتخاب معتمدینی از میان خود، نقش کلیدی را در فرایندهای تصمیم‌گیری ایفا کنند. این ابتکار می‌تواند در تعیین مکانیزم اجرایی و عملی برای پیگیری درخواست‌ها و مطالبات جامعه ایرانیان اهمیت خاصی داشته باشد و در به نتیجه رسیدن درخواست‌ها و رفع مشکلاتشان موثر خواهد بود.


وزیر امور خارجه همچنین تصریح کرد: ضمن تاکید بر سیاست حسن همسایگی و اولویت منطقه و آسیا، برنامه سیاست خارجی ایران در این دوره متوازن و تاکید بر ارتقاء روابط با همه خواهد بود.


بر اساس این گزارش، در این دیدار جمعی از ایرانیان حاضر نیز نکات و پیشنهاداتی را مطرح کردند که از سوی وزیر خارجه مورد توجه قرار گرفت و مقرر شد پیگیری شوند.


تأکید دیپلماسی جدید ایران بر ارتقاء روابط با همه کشورهاست


انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته