دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 شهريور 1400 - 12:23

آموزش طراحی داخلی از مبتدی تا پیشرفته

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی کلماتی هستند که امروزه زیاد به گوشمان می خورند چرا که این حرفه به صورت مستقیم بر روی کیفیت زندگی ما تاثیر داشته و فضای اطرافمان را دگرگون می کند.
کد خبر : 608391
طراحی داخلیبه گزارش گروه بازار خبرگزاری آنا، طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی کلماتی هستند که امروزه زیاد به گوشمان می خورند چرا که این حرفه به صورت مستقیم بر روی کیفیت زندگی ما تاثیر داشته و فضای اطرافمان را دگرگون می کند.


به گزارش طرحستان طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی کلماتی هستند که امروزه زیاد به گوشمان می خورند چرا که این حرفه به صورت مستقیم بر روی کیفیت زندگی ما تاثیر داشته و فضای اطرافمان را دگرگون می کند. طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را اغلب به صورت اشتباه به جای یک دیگر به کار می برند حال آن که این دو رشته تفاوت های متعددی با یک دیگر دارند. در ادامه با این دو حرفه جذاب و دوست داشتنی و تفاوت میان آن ها آشنا خواهیم شد.


طراحی داخلی چیست؟


پیش از هر چیزی باید با طراحی داخلی آشنا شویم تا برای شناسایی تفاوت آن با دکوراسیون داخلی به درک درست تری برسیم. اگر بخواهیم خیلی صریح و آسان طراحی داخلی را تعریف کنیم، باید آن را یک هنر و علمی معرفی کنیم که دانش آموختگان این رشته می توانند با استفاده از آن یک فضای داخلی را از نظر زیبایی شناسی لذت بخش و جذاب و همینطور از نظر کاربردی به مفید ترین شکل خود در بیاورند.


هنر و علم آموزش طراحی داخلی دارای سبک ها و گرایش های گوناگون و متعددی است و هر شخص می تواند برای خود سبک جداگانه ای داشته باشید. به این ترتیب شما به عنوان مشتری می توانید طراح دکوراسیونی را برای منزل خود انتخاب کنید که سبک او مطابق با سلایق و خواسته های شما باشد.


به طور کلی در کلاس طراحی داخلی، به مکمل بودن مبلمان با فضا، جفت و جور کردن و هماهنگ کردن دکور ها، نورپردازی و پوشش دیوار توجه می شود. وظیفه یک طراح دکوراسیون داخلی، دکور و چیدمان خانه و یا دفتر کاری است.


دکوراتور های داخلی باید توجه داشته باشند که از آغاز تا انتهای طرح آن ها می بایست به یک سبک بوده باشد و پیوستگی فضا با وجود تغییرات گوناگون کماکان حفظ شود. در این بین توجه به رنگ، بافت و الگو های مورد نظر مشتری و سازگاری آن ها با مفهوم کلی سبک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و مهارت دکوراتور های داخلی در این قسمت مورد توجه قرار می گیرد.نکات کلیدی در دکوراسیون داخلی


تغییر دکوراسیون منزل توسط افراد چیزی است که امروزه کاملا جدی گرفته می شود و هر روز درصد علایق مردم به دکور کردن فضای خانه و یا محل کارشان بیشتر می شود. اما موضوع مهم در این جا است که هر کدام از ما دارای سلایق مختلفی هستیم. هر کدام از ما دوست داریم فضایی که در آن زندگی و یا کار می کنیم متناسب با سلیقه و نیاز های ما باشد اما غالبا همه ی ما توانایی چیدمان و دکور کردن لوازم و وسایلمان را نداریم. آموزش طراحی داخلی و نکات آموزشی آن در این جا به ما کمک می کند که با وجود آن که تجربه قبلی در دکوراسیون نداریم بتوانیم از کاربرد آن ها در دکور کردن فضای مورد نظرمان استفاده کنیم. در ادامه با برخی از این نکات طلایی دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم شد.  1. اگر می خواهید خانه خود را دکور کنید و دکوراتور شخصی خود باشید، می بایست پیش از هر چیزی تم و یا موضوع مشخصی را که در ذهن دارید انتخاب کنید و فراموش نکنید که می بایست از ابتدا تا اتنهای طرحتان باید به آن وفاوادار بمانید. هر کدام از ما ممکن است تم و یا موضوعات گوناگونی را برای دکوراسیون فضای داخلی خانه مان انتخاب کنیم که با حالات روحی و شخصیت هایمان هماهنگ است. برای مثال ممکن است شما از آن دسته از افرادی باشید که علاقه زیادی به لوازم قدیمی و کلاسیک دارند و قصد دارند محیط خانه خود را نیز به سبک کلاسیک تغییر دهند. برخی نیز محیط های معاصر و یا رترو را برای فضای خانه ی خود می پسندند.

  2. پس از آن که تم اصلی دکوراسیون فضای خانه انتخاب شد می توانید رنگ را نیز با توجه به آن انتخاب کنید. رنگ یکی از اصلی ترین عناصر در دکوراسیون داخلی بوده و سبب تکمیل فضای محیط می شود. فراموش نکنید که عنصر رنگ تنها به رنگ سقف، کف و دیوار خانه محدود نمی شود بلکه رنگ ها می توانند تمام ظاهر و حس فضا را تغییر دهند.

  3. پس از انتخاب رنگ می بایست خانه را شخصی سازی کرد به این صورت که با استفاده از آن بتوان ویژگی های خاص یک خانه را تعیین کرد. برای مثال یک ساعت دیوار قدیمی را به عنوان یک ویژگی خاص در اتاق نشیمن می توان استفاده کرد.

  4. از دیگر نکات مهم که در دکوراسیون داخلی باید به آن توجه داشت، کاربری فضا می باشد. در سال های اخیر از میزان ابعاد خانه ها کاسته شده است و از همین رو این موضوع از اهمیت بسیاری برخوردار است. در صورتی از فضا استفاده درست نشود، چیدمان و آرایش خانه دچار تاثیرات منفی شده و از کاربری و راحتی خانه نیز کاسته می شود. برای مثال انتخاب هوشمندانه از مبل ها می تواند تا حد بسیار زیادی از کاستن فضا و کاربری آن کم کند.


اصول اصلی طراحی دکوراسیون داخلی


دکوراتور های داخلی جهت چیدمان یک فضا از اصول کلی و خاصی استفادع می کنند که مبتنی بر ویژگی فضا و سبک دکوراسیون می باشد. از اصلی ترین اصول طراحی دکوراسیون می توان به موارد زیر اشاره کرد:  • رنگ

  • بافت

  • نورپردازی

  • مبلمان

  • المان های دیگری در طراحی همچون در ها و پنجره ها، نجاری و ...


تفاوت دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی در چیست ؟


همان طور که پیش از این گفتیم اغلب افراد دکوراسیون داخلی و آموزش طراحی داخلی را با یکدیگر اشتباه گرفته و از آن ها به جای یکدیگر استفاده می کنند. حال آن که این دو حرفه دارای تفاوت های گوناگونی می باشند. در یک مثال جزئی می توان گفت دکوراتور های داخلی وظیفه ی انتخاب رنگ فضا و محیط را به عهده دارند در صورتی که طراحان داخلی برای آن که بتوانند ساختار یک فضا را کاملا تغییر دهند به عوض کردن رنگ ساختمان می پردازند.به طور کلی هدف دکوراتور های داخلی تغییر ظاهر و حس و حال فضای خانه است. اما هدف طراحان داخلی در این است که بتوان بهترین استفاده از فضای موجود را داشت.


کلاس آموزش دوره های آموزش طراحی داخلی آموزشکده طرحستان


آموزش طراحی داخلی از مبتدی تا پیشرفته


سرفصل های دوره طراحی داخلی(۱۱۰ ساعت)


یکی از بهترین دوره های آموزشی طراحی داخلی در شهر تهران، دوره آموزش طراحی داخلی آموزشکده طرحستان می باشد که با دارا بودن گواهی معتبر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کلاس های طراحی داخلی را برگزار می نماید.


در این قسمت سرفصل های دوره طراحی داخلی آموزشکده طرحستان را مشاهده می کنید.


مبانی طراحی داخلی (۲۲ ساعت):


آموزش نقشه کشی با اتوکد (۳۴ ساعت)


آموزش سه بعدی سازی با تری دی مکس (۳۰ساعت)


آموزش خروجی عکس با وی ری (۱۵ ساعت)


آموزش شیت بندی با فتوشاپ(۸ ساعت)


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر