دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 شهريور 1400 - 10:24

۶۰ درصد پنجشیر در کنترل جبهه مقاومت است

رئیس روابط خارجی جبهه پنجشیر با تکذیب خبر کنترل کامل طالبان بر این ولایت تأکید کرد که نیروهای احمد مسعود بر بیش از ۶۰ درصد ولایت پنجشیر تسلط دارند.
کد خبر : 606596
مبارزان پنجشیر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، علی نظری رئیس روابط خارجی جبهه پنجشیر در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان گفته است که طالبان تنها بر کمتر از ۴۰ درصد ولایت پنجشیر کنترل دارند.


وی افزود اوضاع موجود در پنجشیر کمی پیچیده‌تر از آن است که رسانه‌های جمعی گزارش می‌کنند. طالبان کل پنجشیر را نگرفته‌ و ۶۰ درصد کنترل این ولایت کوهستانی در دست نیروهای جبهه مقاومت است.


نظری ادامه داد:"مشکل فعلی دخالت آشکار زمینی وهوایی ارتش پاکستان است.اگر طالبان از نیروهای مقاومت حتی یک نفر را هم اسیر می‌کرد بارها در رسانه‌های تحت کنترل خود خبر آن را انتشار می‌داد."


"طالبان و مزدوران همراهشان فقط در امتداد مسیر اصلی به پنجشیر حضور دارند. شب گذشته در حمله به مواضع مزدوران طالبان تلفات سنگینی به این نیروها واردشده که به دلیل سانسور از طرف طالبان رسانه‌ای نشده است."
بیشتر بخوانید:


برای تشکیل جبهه مقاومت بزرگ؛ یونس قانونی به افغانستان بازمی‌گردد


مجاهدین ولایت کاپیسا به مقاومت ضد طالبان در پنجشیر پیوستند
وی افزود:"نیروهای جبهه مقاومت در پروان، بدخشان و کاپیسا فعال هستند و جنگ به‌صورت پراکنده در این مناطق جریان دارد."


نظری گفت:"تصاویر و مستندات فراوانی از جنایت علیه بشریت به دست طالبان داریم که ثابت می‌کنند این مزدوران دست به کشتار مردم بی‌دفاع زده‌اند. این اسناد را در شرایط مناسب اینترنتی به اشتراک خواهیم گذاشت."


انتهای پیام/۴۱۵۵/


انتهای پیام/

ارسال نظر