دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 مرداد 1400 - 14:55

پاسخ دانشگاه تربیت مدرس به خبر تخلیه و تعطیلی خوابگاه متاهلی

به دنبال درج خبری با عنوان "اقدام عجیب دانشگاه تربیت مدرس _ تخلیه و تعطیلی خوابگاه متاهلی" در برخی از خبرگزاری ها، روابط عمومی این دانشگاه در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.
کد خبر : 601062
دانشگاه تربیت مدرسبه گزارش گروه دانشگاه خبرگزا ی آنا؛به دنبال درج خبری با عنوان "اقدام عجیب دانشگاه تربیت مدرس/ تخلیه و تعطیلی خوابگاه متاهلی" در برخی از خبرگزاری ها، روابط عمومی این دانشگاه در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد.


متن این توضیح به این شرح است:


"با توجه به کاهش جمعیت دانشجویان متاهل در سال های اخیر، دانشگاه تربیت مدرس اولویت خود را بر تامین خوابگاه دانشجویان مجرد قرار داده است. ضمن اینکه همزمان تامین خوابگاه دانشجویان متاهل از طریق ارائه تسهیلات نیز در دستور کار دانشگاه قرار داشته؛ بطوری که با پیگیری و تصویب هیات امناء، وام ودیعه مسکن به ۱۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و دانشجویان متاهل آن را بصورت وام قرض‌الحسنه دریافت می کنند.


به رغم کمبود فضاهای خوابگاهی و کمبود منابع مالی و همچنین نبود هرگونه تعهدی از سوی دانشگاه برای خوابگاههای متاهلی (حتی در زمان انتخاب رشته و ثبت نام) همکاری و همراهی خوبی با آنان صورت گرفته است.


در حال حاضر یک سوم تا یک چهارم خوابگاه مورد اشاره (خوابگاه موسی نژاد) در اختیار دانشجویان قرار دارد و ظرفیت باقیمانده آن بلااستفاده است؛ این در حالی است که این گروه از دانشجویان یا از تسهیلات ودیعه مسکن استفاده کرده اند و یا مهلت اقامت آنان (با تمدید) به پایان رسیده؛ بنابراین در شرایطی که دانشگاه با کمبود بودجه و هزینه بالای خوابگاههای استیجاری مواجه بوده و مسئولان سعی دارند از امکانات موجود به نحو شایسته استفاده کنند، انتظار می رود این گروه از دانشجویان با دانشگاه همکاری کرده تا امکان اسکان ۲۰۰ دانشجوی فاقد خوابگاه در این ساختمان فراهم شود."


انتهای پیام/انتهای پیام/

ارسال نظر