دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 تير 1400 - 14:17
عضو مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا:

تکنولوژی و نوآوری مشکلات ازدواج را حل خواهد کرد

مربی حوزه کسب و کارهای دانش‌بنیان در مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا گفت: روش‌های سنتی پاسخگو مشکلات عظیم اجتماعی نیستند و در این راستا تکنولوژی، نگاه آینده‌نگر و نوآوری یاری‌گر است و این رویکرد می‌تواند مشکلات اجتماعی را حل کند.
کد خبر : 594166
عروسی

به گزارش خبرنگار رفاه و خانواده گروه جامعه خبرگزاری آنا، روح‌الله حمیدی مطلق، مربی حوزه کسب و کارهای دانش‌بنیان در نشست خبری اصحاب رسانه با اعضای مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: همانطور که در حوزه اقتصادی و تجارت سامانه‌های جدید تشکیل شدند و قاعده را تغییر داده‌اند، در حوزه اجتماعی نیز این تغییرات رخ داده است. ما شاهد یک دوره گذار در اقتصاد دنیا، اقتصاد کشور و مسائل اجتماعی در دنیا هستیم.


وی در ادامه بیان کرد: تحول ارتباطات مهم‌ترین تحولی است که در جهان امروز شکل می‌گیرد و به تبع آن کار خیر هم تغییر می‌کند. اگر چه خرید جهیزیه و پرداخت پول همچنان فعالیت‌هایی خیرخواهانه هستند اما دیگر کافی نیست. سؤال این است که چه اقداماتی رقم زده شده است و چرا مشکلات باقی مانده‌اند؟


مربی حوزه کسب و کارهای دانش بنیان افزود: واقعیت این است که ما فرمولی برای حل مشکلات نداریم، ما برای مشکل فقر و دیگر مصائبی که مانع ازدواج هستند راه حلی نداریم. مسئله این است که باید از نگاه سنتی عدول کنیم و با مقیاس دیگری به مشکلات و راهکارها بنگریم. مقیاس‌های مشکلات فقر، طلاق، ترک تحصیل، شکست مال و ... بزرگ است اما راهکارهای سنتی کوچک است و ما باید به فکر نوآوری و خلق راهکارهای جدید هستیم.


حمیدی مطلق گفت: نظام بانکی ما فقر تولید می‌کند، نظام بانکی نمی‌تواند به ۵۰ درصد جامعه خدمتی بدهد، چه باید کرد؟ باید نگاه آینده‌نگر داشته باشیم و باید به حل مشکلات در آینده نگاه کنیم. باید با این فکر که مشکلات ما در ۱۴۱۰ چه خواهند بود برنامه‌ریزی کنیم. مجموعه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا تلاشی در این راستا یعنی استفاده خلاقانه از تکنولوژی و آموزش برای تسهیل ازدواج است.


در ادامه، محمد رسولی، مدیر گروه توانمندسازی ازدواج آدم و حوا گفت: ازدواج امروز نسبت به ۲۰ سال پیش بزرگتر است و امروز ازدواج کنار مباحث متعددی مانند اعتماد، مشاوره، فضای فرهنگی و... همراه است و نیاز ما این است که به ازدواج از تمام منظورهای ممکن توجه کنیم.


وی افزود: مسائل پیچیده اجتماعی نیاز به قهرمان‌هایی دارد که درک کاملی از مسائل و انگیزه گام برداشتن داشته باشند. ما مسائل مهمی را با تکنولوژی حل کردیم و امروز تکنولوژی می‌تواند به یک بحران اجتماعی به نام ازدواج کمک کند.


رسولی ادامه داد: نوآوری اجتماعی باید در هدف و فرآیند نوآورانه باشد و صرف کنشگری اجتماعی سنتی کار خیر نیست و باید هر کاری کرد تا اقدامات به ثمر بنشینند. ما سعی می‌کنیم تکنولوژی را به خدمت بگیریم، این تکنولوژی باید ارتقا پیدا کند و امروز کودکی نابالغ است.


در پایان، حسین اصغری، مدیر مجموعه ازدواج آدم و حوا در خصوص این سامانه خاطر نشان کرد: این مجموعه از ۲ سال قبل به صورت غیررسمی و سال پیش به صورت رسمی آغاز به کار کرد و در این مجموعه ۵ خدمت اصلی ارائه می‌شود. این ارکان عبارت از همسان‌گزینی، آموزش، مشاوره ، تسهیل‌گری و شبکه‌چینی واسطان است.


انتهای پیام/۴۱۶۱/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر