دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
10 خرداد 1400 - 11:46
معاون سازماندهی داوطلبان هلال‌احمر:

چهارمین پویش نذر آب مرداد ماه در چهار استان برگزار می‌شود

معاون جذب و سازمان‌دهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر گفت: چهارمین پویش نذر آب در مرداد ماه امسال باهدف ارتقای سطح سلامت آب شرب، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات درمانی و معیشتی به خانواده‌های متأثر از پدیده خشک‌سالی در چهار استان برگزار خواهد شد.
کد خبر : 585067
پویش نذر آب چهار

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، وحید سلیمی در خصوص چهارمین پویش نذر آب که باهدف ارتقای سطح سلامت آب شرب برگزار خواهد شد گفت: بهبود آب شرب و رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند در استان‌هایی که با پدیده خشک‌سالی مواجه هستند، از اهداف اولیه پویش نذر آب است.


وی افزود: ارتقای سطح سلامت آب شرب مناطق کم برخوردار از مهم‌ترین اهداف این طرح است که بدین منظور، نصب دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب، احیای قنوات، لوله‌کشی و حفر چاه مدنظر خواهد بود و در کنار آن برنامه‌هایی در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مناطق محروم کشور نیز اجرا می‌شود. هم‌زمان با اجرای این طرح، کاروان‌های سلامت جمعیت هلال‌احمر نیز برای درمان رایگان بیماران نیازمند به استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان اعزام می‌شوند.


معاون جذب و سازمان‌دهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر بیان کرد:  در این کاروان‌ها، پزشکان، پیراپزشکان، متخصصان و دندان‌پزشکان داوطلب جمعیت هلال‌احمر حضور دارند و با توجه به نیازها و بیماری‌های شایع هر شهرستان‌ به مناطق اعزام خواهند شد.


سلیمی بابیان اینکه حدود ۱۵ استان کشور در این پویش  همکاری خواهند کرد، گفت: در طرح نذر آب۴ مقررشده است تا هر استان، معین (کمکی) یک شهرستان باشد تا شهرستان‌ها پس از نیازسنجی از خدمات بهتری بهره‌مند شوند.


معاون جذب و سازمان‌دهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر افزود: در پویش نذر آب، بسته‌های غذایی، بهداشتی و البسه نیز بین خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.


انتهای پیام/ ۴۱۶۱

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته