دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 خرداد 1400 - 14:39
لیونل مسی:

ماسک پویول را به من دادند/ قهرمانی کوپا دل‌ری خاص بود

فوق ستاره آرژانتینی گفت: قهرمانی در کوپا دل‌ری به دلیل طلسمی که از آن عبور کردیم خاص بود.
کد خبر : 583106
لیونل مسی

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، بخش دیگری از مصاحبه لیونل مسی با روزنامه «اوله» منتشر شده است، جایی که فوق ستاره آرژانتینی در مورد احساسات خود، پسرانش، مهاجرت به بارسلونا و تلاش‌های روزمره برای رسیدن به موفقیت صحبت کرده است.


مسی درباره خاطرات دوران کودکی‌اش گفت: وقتی چهار، پنج ساله بودم به محض شروع به راه رفتن همیشه پا به توپ بودم. برادر و پسرعموی بزرگتر از خود دارم که عادت داشتیم همیشه با هم بازی کنیم. 


وی افزود: وقتی از روزاریو برمی‌گشتم همیشه گریه می‌کردم چون می‌خواستم برگردم و به فوتبال ادامه دهم. می‌دانستم که حداقل ۶ ماه طول می‌کشد تا دوباره به خانه بازگردم. ترک هر چه داشتم سخت بود اما برای رسیدن به موفقیت نیاز به تلاش بیش از اندازه‌ای بود که این کار را انجام دهم. 


فوق ستاره آرژانتینی در مورد پیوستنش به بارسلونا تصریح کرد: حقیقت این است که گرفتن تصمیم برای حضور در بارسلونا دشوار بود اما در عین حال سریع رخ داد. دریغ نکردم و به دلیل مشکل کاغذبازی ممکن بود این اتفاق رخ ندهد. پس از حضور در بارسا آسیب دیدم و یک سال فرصت نداشتم تا با همتایانم رقابت کنم. بعد از آن شانس به من رو آورد و همه چیز خیلی سریع و عالی پیش رفت.


وی در مورد ارتباطی که با گرفتن ماسک کارلوس پویول کاپیتان بارسلونا داشت، گفت: فکر می‌کنم ۱۴ یا ۱۵ ساله بودم که در مسابقه با اسپانیول استخوان گونه‌ام به دلیل برخورد آرنج شکست. هفته بعد از فینال کوپا کاتالونیا بازی می‌کردیم که در آن زمان کسب موفقیت در آن تورنمنت بسیار اهمیت داشت. همین اتفاق برای پویول افتاده بود و او برای مدت زمانی با ماسک بازی کرده بود. ماسک پویول را به من دادند و پنج دقیقه بعد وارد زمین شدم و توانستم در دیداری که ۳ بر صفر برنده شدیم، زننده ۲ گل مسابقه باشم. بعد از ۳۰ دقیقه من را بیرون آوردند و بسیار مراقب بودند که من بدون ماسک بازی نکنم. در آن لحظه متوجه خطر نشدم، سرم را پایین می‌انداختم و توپ را نمی‌دیدم. ماسک را درآوردم و به بازی ادامه دادم. 


مسی در خصوص فرزندانش گفت: آنقدر خوشحال هستم که عملاً تمام روز در کنارشان هستم. می‌توانم آنها را به مدرسه برسانم، سپس به فوتبال ببرم و به دیگر امور نیز برسیم. چیزی که بیشتر از همه لذت می‌برم، بیدار شدن از خواب و صبحانه خوردن با آنهاست، اگرچه گاهی اوقات می‌خواهید آنها را بکشید.


وی افزود: واقعیت این است که به دلیل زندگی روزمره زیاد بچه‌ها را بیرون نمی‌بریم. سه پسر دارم و در نهایت با آنها سازگار شده‌ام. شب‌ها پیش از خواب ناچار هستم که آنها را وادار کنم بخوابند تا بتوانم بخوابم ولی خیلی خسته می‌شوم. 


فوق ستاره آرژانتینی ادامه داد: خوش شانس بودم که با گروهی از والدین خارق‌العاده ارتباط داشتم. با تیاگو شروع کردیم و اولین فرزندمان بود که به مدرسه رفت. برای پیدا کردن دوست نیاز به گروه بسیار خوب است. والدین نیز همین کار را می‌کنند. حالا دیدن همدیگر و دور هم جمع شدن طبیعی است. با پدران و مادران خوبی آشنا شدم. 


وی در مورد نکته پیچیده لیونل مسی بودن عنوان کرد: مسئله اصلی خاموش شدن است. شما همی‌خواهید بدون توجه بمانید و به مکان‌هایی بروید که افراد زیادی در آن حضور دارند یا به یک مرکز خرید بروید که خرید کردن دشوار می‌شود. مواقعی وجود دارد که می‌خواهید فقط بدون فشار جمعیت باشد. برخی اوقات مردم از شما عکس یا امضا می‌خواهند و گاهی اوقات شما نمی‌خواهید با آنها کاری داشته باشید. تیاگو دوست ندارد شناخته شود، او بسیار خجالتی است. متئو کاملاً برعکس است، اهمیتی نمی‌دهد او را بشناسند و همه چیز برای او یکسان است.


مسی درباره سطح مطالعات خود بیان کرد: حقیقت این است که من درس خواندن را دوست نداشتم اما برایم سخت بود اما در مدرسه همیشه رفتار خوبی داشتم. من در اسپانیا به دبیرستان رفتم ولی خیلی توجه نکردم چون برایم سخت بود، با این حال رفتار خوبی از خودم نشان دادم.


فوق ستاره آرژانتینی در مورد اینکه چه پشیمانی در زندگی دارد، خاطرنشان کرد: من بازیکنی هستم که از کودکی پس از اتمام مسابقه به دنبال پیراهن فوتبال نبودم ولی نفراتی چون روبرتو کارلوس یا رونالدو (برزیلی) که مقابل آنها بازی کردم و امروز دوست داشتم پیراهن آنها را داشته باشم. 


مسی در مورد موفقیت بارسلونا در کوپا دل‌ری (جام حذفی) اسپانیا تصریح کرد: قهرمانی در کوپا دل‌ری به دلیل طلسمی که از آن عبور کردیم خاص بود. باشگاه بارسلونا چند سالی است که وضعیت خوبی ندارد. چهره‌های جدید در تیم حضور دارند و فتح کوپا دل‌ری نقطه عطفی برای تیم محسوب می‌شود.


انتهای پیام/۴۰۴۸/

انتهای پیام/

ارسال نظر