دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
21 ارديبهشت 1400 - 11:04
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا:

بازگشت به برجام برابر با لغو همه تحریم‌های ایران نیست

ند پرایس در سخنانی مدعی شد که بازگشت واشنگتن به برجام با اِعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران منافاتی ندارد!
کد خبر : 580466
ند پرایس

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در سخنانی مدعی شد که توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام مانعی بر سر راه اِعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه این کشور نخواهد بود.


پرایس در نشست خبری شامگاه دوشنبه تأکید کرد که دولت جو بایدن تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران به بهانه‌های واهی همچون حمایت از تروریسم را لغو نخواهد کرد.


پرایس همچنین مدعی شد که دولت آمریکا برای بازگشت به برجام تنها لازم است تحریم‌هایی را که با برجام ناسازگار هستند رفع کند.


این در حالی است که علی ربیعی سخنگوی دولت ایران هفته گذشته در مورد لزوم رفع تمام تحریم‌های واشنگتن علیه تهران گفت: ملاک برای تعهدات همه طرف‌ها متن برجام بوده و مطابق آن کلیه تحریم‌های آمریکا باید به‌صورت مؤثر و قابل راستی آزمایی رفع شود.


وی اظهار داشت: در همین راستا، ازنظر جمهوری اسلامی ایران، دولت آمریکا مسئول قطع انجام ‌تعهدات این کشور بوده و لذا سیاست داخلی ایالات‌متحده موضوع توجه ما نیست. لازم است تأکید شود اختلاف‌نظرهایی درباره لیست رفع تحریمی وجود دارد ولی ما موفق شدیم این اختلافات را کاهش دهیم و رایزنی‌ها و گفتگوها ادامه دارد.


انتهای پیام/۴۱۵۵/
انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته