دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 اسفند 1399 - 14:33

سیر تکامل طارمی در پورتو/ لژیونر ایرانی آماده درخشش مقابل یوونتوس

مهدی طارمی در نشست خبری پیش از دیدار پورتو با یوونتوس صحبت‌هایی کرد که نشان از سیر تکاملی این بازیکن است.
کد خبر : 569947
_04 - Copy.jpg

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پورتو در دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دیدار بسیار سختی در خانه یوونتوس دارد چون در بازی رفت با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید که برتری شکننده‌ای محسوب می‌شود. در این میان نقش مهدی طارمی که زننده یکی از گل‌های پورتو در بازی رفت بود، در بازی امشب مقابل یوونتوس بسیار مهم است و لژیونر ایرانی در نشست خبری پیش از مسابقه با صحبت‌های خود تلاش کرد تا نشان دهد چقدر پیشرفت کرده است.


طارمی در واکنش به اینکه بزرگ‌ترین چالش تیم او در بازی برگشت چیست، گفت که همه از بزرگی یوونتوس اطلاع داریم. باید در 90 دقیقه تمرکز خود را حفظ کنیم و برنامه‌های خوبی که داریم را در زمین اجرایی کنیم تا موفق شویم.


این واکنش طارمی نشان می‌دهد که او تا چه اندازه از لحاظ حرفه‌ای در فوتبال پیشرفت کرده است. مهاجم ایرانی پورتو که چشم امید هواداران تیمش به گلزنی دوباره او مقابل یوونتوس است در واکنش به نکته مثبت گلزنی مقابل یوونتوس با توجه به اینکه بازی رفت با برتری تیمش به پایان رسیده، عنوان کرد که هر بازی با سایر دیدارها متفاوت است و ما باید برای پیروزی تلاش کنیم.


مهاجم پورتو درباره اینکه تیمش هر سه روز یک بار بازی می‌کند و این موضوع تا چه اندازه از لحاظ فیزیکی روی بازیکنان تأثیر دارد هم واکنش جالبی نشان داد و اعلام کرد باشگاه بزرگی هستیم و هر سه روز بازی کردن برای یک باشگاه بزرگ طبیعی است. قصد داریم برای پرتغال هم که شده به پیروزی برسیم چون نتیجه این بازی برای تمام مردم این کشور اهمیت دارد.


طارمی درباره اینکه نسبت به ابتدای فصل چقدر تغییر کرده هم پاسخ داد وقتی بازیکنی به یک باشگاه بزرگ می‌پیوندد برای تطبیق شرایطش با وضعیت باشگاه به زمان نیاز دارد. نگاه من به آینده است و به مسائلی که مربوط به گذشته است کاری ندارم، باید مقابل یوونتوس حرفه‌ای بازی کنیم.


جالب اینکه طارمی در مورد اینکه تیمش با تساوی هم به مرحله بعدی صعود می‌کند، جواب داد که برای کسب پیروزی بازی می‌کنیم و به دنبال تساوی یا شکست نیستیم. اگر بخواهیم به این شکل فکر کنیم، ذهنیت خود را کشته‌ایم. باید منتظر اتفاقات درون بازی باشیم.


وی همچنین درباره اینکه دو سال پیش در فوتبال ایران حضور داشته و الان چه حسی نسبت به گذشته دارد، بیان کرد که لیگ قهرمانان اروپا رقابت‌های بزرگی است و تمام بازیکنان دنیا دوست دارند در این رقابت‌ها بازی کنند. صحبت کردن درباره گذشته برای من جالب نیست. به بازی مقابل یوونتوس فکر می‌کنم که خیلی هیجان‌انگیز است.


طارمی درباره اینکه می‌تواند مقابل یوونتوس گلزنی کند نیز تصریح کرد که می‌خواهم تمام تلاشم را انجام دهم و فرقی نمی‌کند چه کسی گل بزند. این مسئله درباره تمامی بازی‌ها صدق می‌کند. شاید موفق به گلزنی شوم و اگر هم این اتفاق نیفتاد، امیدوارم بتوانم به تیم کمک کنم.


یکی از مسائل مهم حضور طارمی در نشست خبری پیش از بازی با یوونتوس این است که سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو اعتقاد زیادی به مهاجم ایرانی‌اش دارد و البته صحبت کردن طارمی به زبان انگلیسی نشان می‌دهد این بازیکن علاوه بر آنکه از لحاظ فنی و حرفه‌ای در فوتبال پیشرفت کرده، مسلط به زبان انگلیسی هم شده و البته که با حضور در پرتغال به زبان مردم این کشور نیز مسلط است. طارمی الگوی بزرگی برای فوتبالیست‌های کشورمان محسوب می‌شود و اگر بتواند امشب برای دومین بار دروازه یوونتوس را بگشاید، بیش از گذشته جایگاهش را در میان هوادارانش باز کرده است.


انتهای پیام/4048/


انتهای پیام/

ارسال نظر