دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
12 اسفند 1399 - 09:34
بطحایی تأکید کرد؛

توسعه مدارس سما با هدف کیفیت‌افزایی و نوگرایی در تولید علم

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر توسعه هدفمند مدارس سما گفت: برندسازی، کیفیت‌افزایی و تولید محتوا همراه با نگاهی نوین در راستای تولید علم، آموزش و پژوهش با تکیه بر محور کارآفرینی از اهداف این توسعه است.
کد خبر : 568024
DSC_0170.JPG

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرعباس، سیدمحمد بطحایی در بازدید از مدارس دخترانه سمای بندرعباس از مقطع دبستان تا دبیرستان در نشست با آموزگاران و مدیران این مدارس، نوآوری، ایجاد جذابیت، شایسته‌محوری، کیفیت‌افزایی و تولید محتوا را از مهم‌ترین موارد در حوزه آموزش و پرورش کودکان خواند.


وی اظهار کرد: حرکت ما در تعلیم و تربیت نسل جدید باید بر محور علم و پژوهش آمیخته با چاشنی کیقیت، نوآوری و شایسته‌محوری همراه باشد تا علاوه‌بر اینکه بر ذائقه کودکان و دانش‌آموزان دلچسب و شیرین می‌آید در رشد فکر و اندیشه آنان نیز نقش مهم و بسزایی داشته باشد.


معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری شرایط کرونایی در جهان بیان کرد: امروز شرایط و به همان نسبت اولویت‌ها تغییر کرده و آموزش مجازی بر جامعه حکمفرما شده است که باید همه ما با تشریک مساعی و برنامه‌ریزی صحیح و مدون با استمراربخشیدن به اهداف نوین آموزش از اصرار بر آموزش‌های کلیشه‌ای پرهیز کنیم و اهداف خود را به سمت دروازه‌های نوین آموزشی با رویکردی جدید بگشاییم.


توسعه مدارس سما در استان یکی از برنامه‌ها و مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان استرئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز نقش مدارس سما را در استان هرمزگان بسیار مؤثر و تأثیرگذار خواند و عنوان کرد: بالابودن کیفیت آموزشی، استفاده از روش‌های نوین علمی و آموزشی، تنوع‌بخشی به منابع درسی و ... موجب استقبال جمع کثیری از دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدارس شده است.


احسان کامرانی افزود: توسعه این مدارس در استان به‌عنوان یکی از برنامه‌ها و مأموریت‌های این دانشگاه در حال پیگیری و انجام بوده و در همین راستا فعالیت‌های چشمگیری نیز اتفاق افتاده است.


توسعه مدارس سما از دبستان تا دبیرستان در بندرعباس


معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان هم با تشریح توسعه این مدارس در استان توضیح داد: توسعه این مدارس از دبستان تا دبیرستان در بندرعباس انجام شده و شعبات دیگری نیز در حال افزوده‌شدن به این شبکه آموزشی است.


احسان محمدی‌نژاد با بیان اینکه توسعه این مدارس در قشم، حاجی‌آباد و لنگه نیز انجام شده است، اضافه کرد: در سایر شهرستان‌ها نیز به‌دنبال راه‌اندازی این مدارس در راستای کیفیت‌بخشی به مبحث تعلیم و تربیت هستیم و امیدواریم در مهر آینده مدارس جدیدی در استان راه‌اندازی کنیم.


به گزارش آنا، در این دیدار، بازدید از بخش‌های مختلف مدارس دخترانه و گفت‌وگو با آموزگاران و مدیران این مجموع‌ها از دیگر برنامه‌های سفر بطحایی به بندرعباس بود.انتهای پیام/4103/4062/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته