دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 دی 1399 - 01:55
در اعتراض به عادی سازی روابط با تل‌آویو؛

معترضان سودانی پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند

ده‌ها شهروند معترض سودانی پرچم رژیم صهیونیستی را مقابل ساختمان نخست وزیری سودان در خارطوم، پایتخت این کشور در اعتراض به امضای توافقنامه عادی سازی روابط با تل آویو آتش زدند.
کد خبر : 557394
1.jpg

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، معترضان سودانی روز یکشنبه به خبرگزاری فرانسه گفتند که آنان نیروهای مردمی مقابله با عادی سازی با رژیم صهیونیستی را نمایندگی می کنند.


این افراد همچنین پلاکاردهایی با خود به همراه داشتند که در آنها عادی سازی روابط با تل آویو  خیانت، جنایت و کرنش در برابر باج خواهی آمریکا توصیف شده بود.


در تاریخ ششم ژانویه، در پی سفر «استیون منوچین»، وزیر خزانه داری آمریکا به خارطوم، سودان توافقنامه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را همزمان با دریافت کمک مالی از این کشور و چند هفته بعد از حذف نام سودان از فهرست کشورهای حامی تروریسم توسط آمریکا، امضا کرد.


این توافقنامه در عین حال باید از سوی پارلمان سودان تصویب شود.


به رغم عادی‌سازی روابط امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی، ملت‌های عربی و جریان‌های سیاسی آن به شدت مخالف هرگونه سازش با این رژیم و برقراری روابط با تل آویو هستند و تاکنون چندین تظاهرات‌ گسترده در محکومیت توافق خیانت بار سه کشور عرب با اشغالگران قدس برگزار شده است.


انتهای پیام/


انتهای پیام/

ارسال نظر