دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
15 آذر 1399 - 11:00

تحصیل در قبرس شمالی راهی برای تضمین آینده شما

سالیانه تعداد بسیار زیادی دانشجو برای تحصیل در این کشور اقدام میکنند. در کشور ایران، موسسه حقوقی دادمهر عدالت کارهای پذیرش تحصیل در قبرس شمالی را انجام میدهد.
کد خبر : 545843
image_6547122899d41dd8fd6f05ccb1dfd29815fdc14c.jpg

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، جمهوری ترکیه قبرس شمالی کشوری خوداظهاری است که قسمت شمالی جزیره قبرس را تشکیل می دهد و قسمت دیگر آن قبرس جنوبی است. قبرس شمالی از نظر فرهنگی ترکی است در حالی که قبرس جنوبی یونانی است.


درباره قبرس شمالی
 


قبرس شمالی توسط جامعه جهانی به عنوان سرزمین اشغالی جمهوری قبرس در نظر گرفته شده است. زبان رسمی ترکی است ، انگلیسی با توجه به تعداد قابل توجهی از مهاجران خارج از انگلیس و آلمان ، زبان دوم است که به طور گسترده ای صحبت می شود.


کشور قبرس شمالی در تقاطع اروپا ، آسیا و آفریقا واقع شده است ، نزدیکترین همسایگان ترکیه ، قبرس جنوبی ، لبنان ، یونان ، مصر ، اسرائیل و سوریه هستند.


تاریخ جزیره قبرس با در نظر گرفتن اختلافات سیاسی بین قسمتهای شمالی و جنوبی جزیره ، مقدم بر آن است. با این حال ، آب و هوای ایده آل و گرم تابستان ، جزیره قبرس را به یکی از پر بازدیدترین جزایر در سراسر جهان تبدیل کرده است.


بر خلاف قسمت یونانی قبرس که تحت تأثیر منفی بحران مالی یونان قرار گرفت ، قبرس شمالی گرفتار آن بحران نشد با توجه به اینکه نه تنها دولت متفاوتی دارد بلکه دارای یک سیستم کاملاً متفاوت مالی با لیره ترکیه است (Turk Lirasi، TL ) واحد پول رسمی بودن. تمام کارتهای اعتباری عمده مانند ویزا ، اکسپرس و کارت Master و سایر ارزهای مانند دلار آمریکا و یورو به طور گسترده ای پذیرفته شده اند. ملت ترکیه با کمک مالی قابل توجهی به بودجه خود ، در حفظ اقتصاد قبرس شمالی نقشی اساسی دارد.


چه برای مطالعه و چه فقط یک سفر تابستانی ساده ، قبرس شمالی تعدادی سواحل آرام ، سایت های باستانی غنی ، قلعه های قرون وسطایی ، ویرانه های تاریخی و مناظر طبیعی شگفت انگیز را ارائه می دهد که همه دستورالعمل یک وقت سالم ، آرام و سرگرم کننده است.


این واقعیت که جزیره قبرس شمالی بیش از 300 روز از تابش آفتاب بی وقفه ، دریاهای آبی و شفاف برخوردار است ، زیبایی چشم انداز بکر و سواحل غیر شلوغ دلیل این است که یکی از مقصد های مورد علاقه شهروندان بازنشسته خارجی از هلند ، انگلیس ، یونان ، روسیه و آلمان.


سالیانه تعداد بسیار زیادی دانشجو برای تحصیل در این کشور اقدام میکنند. در کشور ایران، موسسه حقوقی دادمهر عدالت کارهای پذیرش تحصیل در قبرس شمالی را انجام میدهد.


محمدحسین مهرزاد صدقیانی


دلایلی برای تحصیل در قبرس شمالی
 


هزینه های مقرون به صرفه شهریه : در مقایسه با سایر دانشگاه های معتبر اطراف اروپا مانند آلمان ، سوئد ، هلند و انگلیس ، شهریه تحصیل در قبرس بسیار مقرون به صرفه تر است. هزینه تحصیل در ترم بسته به برنامه مورد نظر از 700 تا 6000 یورو است. قبرس شمالی ترکیبی از دانشگاه های خصوصی و دانشگاه های دولتی را دارا میباشد.


هزینه های زندگی بسیار مناسب : محل اقامت بسیار مقرون به صرفه است و معمولاً برای هر اتاق در یک آپارتمان مشترک خارج از دانشگاه یا دانشگاه بین 80 تا 130 یورو در ماه هزینه دارد. با هجوم دانشجویان بیشتر به قبرس شمالی ، سازماندهی محل اقامت قبل از ورود به منظور جلوگیری از سناریوهای مشکل ، امری مهم است. دانشگاهها معمولاً اولویت دانشجویان جدید را در محل اقامت در دانشگاه ارائه می دهند ، با این وجود معمولاً دانشگاهها از دانشجویان می خواهند که هزینه اقامت را برای کل سال پرداخت کنند.


تجربه تحصیل در یک محیط بین المللی : با بیش از 90 پرواز در هفته به قبرس شمالی ، فاصله بسیار کمی با انگلیس ، آلمان و دیگر کشورهای اروپایی دارد. برای کسانی که فکر می کنند آینده شغلی خود را در اروپا بگذرانند ، این یک نقطه عالی برای شروع است. برخی از فارغ التحصیلان ادامه تحصیل یا شروع کار در سایر کشورهای اروپایی را ادامه می دهند. بسته به آنچه در ذهن دارید قبرس شمالی برای اکثر دانشجویان گامی در جهت درست است ، فرصتهایی را فراهم می کند که اکثر کشورها از آن استفاده نمی کنند.


آب و هوای بسیار مناسب : قبرس یکی از زیباترین اقلیم هایی را دارد که می توانید درخواست کنید و آن را به یک مقصد برتر گردشگری برای مردم از سراسر جهان تبدیل کرده است. نفس گیرترین قطعه زیبایی طبیعی که در قبرس شمالی یافت می شود ساحل است. سواحل رایگان هستند و با ماشین ، حمل و نقل عمومی یا پای پیاده به راحتی در دسترس هستند. صرف نظر از شهری که در آن اقامت دارید یا از آن بازدید می کنید ، شرکت در ورزش های آبی ، دوچرخه سواری یا پیاده روی در اطراف قبرس شمالی بسیار معمول است.


بورس تحصیلی
 


دانشگاه های قبرس شمالی بسته به عملکرد تحصیلی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند. به دانشجویانی که برتری علمی دارند ، بورس تحصیلی معمولاً 50٪ تعلق می گیرد که بسته به ثبات در نمرات برجسته در هر ترم تمدید می شود. دانشگاه های دولتی مانند دانشگاه مدیترانه شرقی معمولاً 50٪ بورس تحصیلی را در طول برنامه برای دانشجویان بین المللی از کشورهای خاص ارائه می دهند. دانشگاه های دیگر قبرس مانند دانشگاه بین المللی قبرس، بورسیه های بیشتر را ارائه میدهند.


ویزای دانشجویی قبرس شمالی
 


دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید اجازه ویزای دانشجویی را داشته باشند تا اجازه ورود به قبرس شمالی داده شود و ویزای دانشجویی فقط برای دانشجویان بین المللی تمام وقت صادر می شود.سفارت ترکیه در اکثر کشورها سفارت رسمی ارسال و پردازش اسناد ویزای قبرس شمالی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند و شرایط ویزا ، لطفاً از طریق صفحه ویزا ما را بخوانید. برای آشنایی هرچه بیشتر با شرایط دریافت ویزای قبرس شمالی میتوانید به سایت موسسه حقوقی دادمهر عدالت مراجعه کنید.


درباره اقتصاد قبرس شمالی
 


قبرس شمالی کشوری وابسته به جهانگردی است. بنابراین بیشتر مشاغل پاره وقت دانشجویان در خدمت خدمات در رستوران ها ، هتل ها و کازینوها است. با این حال ، تعداد معدودی از افراد به عنوان مدرس کار می کنند ، در آژانس های مسافرتی ، شرکت های اجاره اتومبیل ، مراکز تماس و موارد دیگر کار می کنند. بیشتر دانشجویان برای تأمین هزینه های روزانه خود این مشاغل نیمه وقت را انجام می دهند.


لیره ترکیه واحد پول رسمی قبرس شمالی است اما دلار و یورو نیز در مکان های مختلف قابل قبول هستند. با این وجود تعداد زیادی پیشخوان مبادله ارز در سراسر قبرس شمالی وجود دارد.


انتهای پیام/ر


انتهای پیام/

برچسب ها: بورسیه
ارسال نظر
هلدینگ شایسته