دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 شهريور 1399 - 09:24
فتوحی مطرح کرد؛

مجازی بودن آموزش همه مقاطع تحصیلی در دانشگاه شریف

رئیس دانشگاه صنعتی شریف از پذیرش حدود ۲۳۰۰ دانشجوی جدیدالورود در این دانشگاه برای سال تحصیلی پیش‌رو خبر داد و گفت: آموزش مجازی دانشجویان برای همه مقاطع تحصیلی قطعی است.
کد خبر : 513035
57860436.jpg

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره سال تحصیلی جدید اظهار کرد: شروع کلاس‌ها در سال تحصیلی جدید از ۲۹ شهریورماه خواهد بود و برنامه کلی دانشگاه صنعتی شریف برای ترم جدید این است که آموزش در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به شکل مجازی صورت بگیرد و این تصمیم دانشگاه در خصوص نحوه آموزش دانشجویان در نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ قطعی است.
وی افزود: تقریبا در همه دانشکده‌ها یکسری استودیو مجهز شده تا چنانچه استادان بخواهند کلاس ترکیبی(آموزش مجازی و حضوری) برگزار کنند یا اینکه دانشجویان بدون خوابگاه، مشتاق به حضور در دانشگاه باشند، امکان شرکت در کلاس‌ها به‌صورت حضوری برایشان مهیا باشد. البته این کاملا به انتخاب استاد و دانشجو است و اجباری نیست چراکه مبنای آموزش در ترم آتی آموزش مجازی است و به‌طور کلی تعداد کلاس‌های ترکیبی، بسیار اندک خواهد بود. 


رئیس دانشگاه صنعتی شریف خاطرنشان کرد: کلاس‌هایی که به شکل ترکیبی برگزار می‌شوند در آن واحد که استاد، دروس خود را ارائه می‌دهد تعدادی از دانشجویان در کلاس حضور می‌یابند و تعدادی نیز از طریق مجازی آن کلاس را پیگیری می‌کنند.
فتوحی در خصوص نحوه آموزش واحدهای عملی دانشجویان نیز گفت: کلاس‌های عملی دانشجویان دانشگاه شریف همانند ترم گذشته برگزار خواهد شد به این شکل که برخی از آزمایشگاه‌های ما آموزش‌های ضروری خود را به‌صورت مجازی و همراه با یک سری فیلم‌های آموزشی ارائه خواهند کرد. همچنان که ترم گذشته آموزش تمامی واحدهای عملی دانشجویان به این شکل ارائه شد و از مجموع ۳۴۹ درس‌ گروه عملی در نیمسال مذکور حدودا ۹۸ درصد به شیوه مجازی برگزار شدند.
وی تاکید کرد: قوانین و مقررات آموزشی دانشجویان در ترم تحصیلی جدید و با مجازی شدن آموزش، همان قوانین و مقررات ترم گذشته بوده و فعلا تغییری در این قوانین ایجاد نشده است. همچنین رئیس دانشگاه صنعتی شریف از تجربه دانشگاه در ترم گذشته و امتیاز قابل قبول آموزش آنلاین در ارزیابی‌ها گفت.
به گفته وی، دانشگاه صنعتی شریف در طول ترم گذشته یک هزار و ۵۰ درس نظری داشته و به عبارتی تقریبا ۱۰۰ ددصد دروس به صورت مجازی ارائه شدند. خوشبختانه عملکرد این دوره در ارزشیابی‌هایی که از کار و فعالیت دانشگاه از دانشجویان صورت گرفته شده، مثبت بوده است.
وی تأکید کرد: آموزش مجازی از ابعاد مختلف چه از نظر کیفیت ارائه و چه از نظر ارتباط متقابل استاد و دانشجو هرگز نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود ولی با توجه به شرایط ناخواسته‌ای که به‌وجود آمده تلاش شده است تا فرایند آموزش، به بهترین شیوه ممکن به انجام برسد.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر اینکه امسال حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر دانشجوی جدید‌الورود در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری وارد دانشگاه شریف خواهند شد، گفت: در سال‌های قبل نیز همین تعداد دانشجو در دانشگاه پذیرش شدند و آموزش مجازی ما شامل تمامی دانشجویان از جمله دانشجویان جدیدالورود خواهد شد اما کلاس‌های آموزشی دانشجویان جدید با تاخیر برگزار خواهد شد. زمان برگزاری آن منوط به اعلام نتایج کنکور از سوی سازمان سنجش آموزش کشور است.
انتهای پیام/۴۱۱۸/


انتهای پیام/

ارسال نظر