دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
28 اسفند 1398 - 16:44

تاریخ عید نوروز به میلادی ، شمسی و قمری

لحظه سال تحویل و تاریخ عید نوروز به میلادی ، شمسی و قمری با جزئیات به شرح زیر می باشد . امیدواریم لحظات خوب و خوشی داشته باشید.
کد خبر : 479044
1450.jpg

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، عید باستانی نوروز به عنوان یکی از اعیاد کهن ایرانی، به عنوان بزرگ ترین مراسم ملی مذهبی مردم ایران و همچنین کشورهای اطراف که زمانی جزو قلمرو سرزمینی این کشور بودند، محسوب می شود .


آیین ایرانیان در عید نوروز


آداب و آیین مردم ایران در گرامیداشت ایام عید نوروز مورد توجه بسیاری از فرهنگ ها و قوم ها قرار دارد . با گسترش رسانه های ارتباطی و انتقال سریع سنن و فرهنگ ها به تمام نقاط جهان، امروزه شاهد هستیم عید نورز در سرآمد بسیاری از آیین ها در جهان می درخشد .تاریخ عید نوروز به شمسی


آغاز آخرین سال از قرن 13 شمسی و شروع سال 1399 از صبح روز جمعه یکم فروردین ماه است .


تاریخ دقیق عید نوروز سال 1399به تقویم شمسی برابر است با ساعت ۷ و ۱۹ دقیقه و ۳۷ ثانیه، روز جمعه ۱ فروردین سال ۹۹ هجری شمسی.


تاریخ عید نوروز به قمری


همچنین بنابر تقویم قمری این روز مصادف با ۲۵ رجب سال ۱۴۴۱ هجری قمری است.


تاریخ عید نوروز به میلادی


و نیز این سال تحویل و آغاز عید نوروز در تقویم میلادی برابر با ۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی است.


حیوان سال 1399


حیوان سال ۹۹ هم موش خواهد بود و این سال در طالع‌بینی چینی به نام سال موش، نامگذاری شده است..سال ۹۹، سال کبیسه


در تاریخ هجری شمسی یک سال ۳۶۵ روز دارد. سال رسمی در ایران دوازده ماه دارد، ماه‌های اول تا ششم، ۳۱ روز دارند و ماه‌های هفتم تا یازدهم سی روز هستند. ماه دوازدهم یا اسفند ۲۹ روز دارد که هر ۴ سال یک بار، یک روز به آن اضافه می‌شود. سالی که در آن ماه اسفند ۳۰ روز داشته باشد، سال کبیسه نامیده می‌شود. اسفند ۹۹، سی روز دارد.انتهای پیام/


انتهای پیام/

برچسب ها: عید نوروز
ارسال نظر