دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
روحانی‌نژاد:

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان رویکرد جدید سازمان اوقاف است‌

رئیس هیئت فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: حمایت از شرکت‌‌های دانش بنیان با هدف تقویت و حمایت از تولید داخل، رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه است‌.
کد خبر : 409892
156420806.jpg

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌السلام والمسلمین حسین روحانی‌نژاد در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی بیان کرد: رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی تنها راه مقابله با توطئه‌های اقتصادی و تحریم‌های دشمنان است و سازمان اوقاف و امور خیریه نیز می‌تواند از ظرفیت خود در این راستا استفاده کند. 


وی اظهار کرد: سنت حسنه وقف تاثیر به‌سزایی در رونق و توسعه جامعه در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و مذهبی دارد و باید برای معرفی ابعاد مختلف آن در جامعه اسلامی تلاش بیشتری صورت گیرد.


روحانی‌نژاد افزود: برای گسترش فرهنگ وقف نیاز است تدابیری اندیشیده شود تا مردم آثار و برکات این سنت حسنه را در زندگی روزمره خود ببینند. 


رئیس هیئت فقهی و حقوقی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه‌ داد: فعالیت گسترده حوزه‌های علمیه و مراکز علمی نقاط مختلف کشور مرهون موقوفاتی است که با نیت حمایت از این مراکز وقف شده‌اند، بنابراین روحانیان و عالمان دینی باید نسبت گسترش فرهنگ وقف در جامعه تلاش مضاعف کنند. 


وی بیان کرد: تفاوت وقف با دیگر امور خیر در این است که زمانی که دست انسان از دنیا کوتاه شده آثار موقوفات وی هم‌چنان برجاست و نام نیکوی واقفان همواره ماندگار خواهد بود. 


حجت‌السلام روحانی‌نژاد افزود: حمایت از واحدهای تولیدی به‌خصوص شرکت‌های دانش بنیان در راستای بالندگی اقتصادی کشور رویکرد جدید سازمان اوقاف و امور خیریه است که این مهم به استان‌ها نیز ابلاغ شده است. 


وی ادامه داد: دشمنان نظام با تحریم‌های اقتصادی قصد در براندازی حاکمیت اسلامی داشتند اما ملت ایران با صبر و استقامت و پشتیبانی از نظام اسلامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند.


مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اکنون جمهوری اسلامی ایران به اوج قدرت خود رسیده و امتداد این نظام مردم کشورهای همسایه هستند که با فرمانبرداری از ولی فقیه پشتیبانی خود را از نظام اسلامی اعلام کنند. 


روحانی‌نژاد اضافه کرد: اگر دشمنان نظام اسلام جبل‌الطارق را برای ایرانیان محدود می‌کنند ما هم تنگه هرمز را برای آن‌ها محدود می‌کنیم و ملت ایران با دانش، تکنولوژی، فناوری و بهره‌مندی از مدرن‌ترین تجهیزات نظامی مقابل دشمنان ایستاده است.


وی تأکید کرد: ملت ایران در مقابل توطئه‌های دشمنان هیچ ترس و واهمه‌ای ندارد و شجاعانه از مواضع نظام اسلامی دفاع می‌کند. در این آیین از حجت‌الاسلام «حسین دلاوری» تقدیر و حجت الاسلام «واحدی» به‌عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان مرکزی معرفی شد.


انتهای پیام/4127/


انتهای پیام/

برچسب ها: سازمان اوقاف
ارسال نظر
هلدینگ شایسته