دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
01 تير 1398 - 12:34
یک مسئول کمیته امداد:

141 میلیارد تومان زکات فطره در سیستم کمیته امداد به ثبت رسیده است

مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد، گفت: تا به امروز بیش از 141 میلیارد تومان از سراسر کشور در سیستم کمیته امداد به ثبت رسیده و همچنان ادامه دارد.
کد خبر : 398264
156370511.jpg

محمد سراب‌نشین در گفتگو  با خبرنگار حوزه رفاه گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: پرداخت زکات فطره در سال جاری نسبت به سال‌های گذشته با رشد بسیاری همراه بود و مردم در همان روز عید فطر پرداخت زکات فطره را انجام دادند.


وی افزود: ثبت آمار پرداخت زکات فطره در سامانه کمیته امداد به تدریج صورت می‌گیرد و تا به امروز بیش از 141 میلیارد تومان از سراسر کشور در سیستم کمیته امداد امام خمینی (ره) ثبت شده است.


مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد افزود: از آنجا که ثبت این آمار تدریجی است، این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.


سراب‌نشین با اشاره به این که آمار ثبت زکات فطریه از عید فطر تا امروز ادامه داشته است، افزود: ثبت آمار تا شهریور ماه امسال صعودی است و پس از آن روند آمار کاهش خواهد یافت.


وی با تأکید بر رشد پرداخت زکات، در مقایسه با سال گذشته گفت: آمار ثبت شده در سامانه کمیته امداد امام خمینی(ره) نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است و این آمار در صندوق‌های خیریه وابسته به کمیته امداد هفت درصد رشد داشته است.


سراب‌نشین گفت: امسال مردم استقبال خوبی از مراکزی که به طور مستقیم زکات فطریه را برای کمیته امداد جمع‌آوری می‌کردند، داشته‌اند.


وی با اشاره به این واقعیت که طبق فتوای مراجع تقلید، زکات فطره باید در همان روز پرداخت، جمع‌آوری بین نیازمندان تقسیم شود، تصریح کرد: بر همین اساس، تمام ارقام جمع‌آوری‌شده در همان روز در بین  خانواده‌های نیازمند توزیع شد که در حال حاضر ثبت اسناد در مراکز امداد کمیته امداد، ادامه و به‌روزرسانی می‌شود.


مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد امام خمینی(ره)، تأکید کرد: جمع‌آوری مقادیر زکات در استان‌های مختلف کشور بر مبنای جمعیت صورت می‌گیرد و  استان فارس بالاترین رقم را برای جمع‌آوری زکات فطریه  تاکنون داشته است.


انتهای پیام/4087/


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته