دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد پیش‌بینی کرد

استقبال چهل هزار نفری از آسمان نمای «گنبد مینا» تا پایان تابستان

آمار بازدید شهروندان از آسمان نمای گنبد مینا و جشنواره‌های تابستانی این مجموعه از مرز 37 هزار نفر گذشت و پیش‌بینی می‌شود تا پایان تابستان حدود چهل هزار نفر از بزرگترین آسمان نمای خاورمیانه بازدید کنند.
کد خبر : 38842

به گزارش گروه اجتماعی آنا، اردشیر نوریان گفت: تابستان امسال، مرکز علم و آسمان نمای گنبد مینا به یکی از مناطق پربازدید در شهر تهران تبدیل شده و همه روزه میزبان جمع کثیری از علاقمندان حوزه علوم فضایی از مناطق مختلف پایتخت و سایر شهرها است.


وی در ادامه افزود: برگزاری جشنواره‌های تابستانی، برگزاری ویژه برنامه‌های مناسبتی، رصدهای شبانه و روزانه، برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌ها و مقاطع سنی مختلف و حضور اساتید و صاحب نظران حوزه نجوم و هوا فضا از مهم‌ترین دلایل افزایش آمار بازدید شهروندان از مجموعه مرکز علم و آسمان نمای گنبد مینا است.


نوریان با بیان اینکه در تابستان امسال بیش از 37 هزار نفر از مجموعه پلانتاریوم تهران بازدید کرده‌اند، گفت: استقبال مردم از جشنواره‌های تابستانی نجوم، موشک‌های آبی و ساعت‌های آفتابی گنبد مینا بسیار رضایت بخش بوده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان تابستان حدود چهل هزار نفر از بزرگترین آسمان نمای خاور میانه بازدید کنند.


وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به میزان استقبال شهروندان برنامه‌های دائمی و ویژه برنامه‌های آسمان نمای گنبد مینا، می‌توان ادعا کرد که این مرکز به یکی از قطب‌های گردشگری علمی و فرهنگی در شهر تهران تبدیل شده و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در آینده نزدیک شاهد افزایش حضور گردشگران داخلی و خارجی از مرکز علم و آسمان نمای گنبد مینا خواهیم بود.


مدیر عامل شرکت نوسازی عباس آباد استفاده اقشار مختلف مردم به صورت فردی و خانوادگی از مجموعه‌های متعدد فرهنگی و تفریحی منطقه عباس آباد را یکی از اهداف اصلی این مجموعه عنوان کرد و گفت: بر اساس آمار بازدید تابستانی، آسمان نمای گنبد مینا توانسته توجه بسیاری از خانواده‌های تهرانی را به خود جلب و زمینه بهره‌مندی خانوادگی شهروندان را از برنامه‌های این مرکز فراهم کند.انتهای پیام/

ارسال نظر