دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
25 اسفند 1397 - 12:19
در دیدار بوس و آشنا مطرح شد؛

وعده حضور قوی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در نمایشگاه کتاب تهران

مدیران نمایشگاه کتاب فرانکفورت بر حضور قوی و بابرنامه خود در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تأکید کردند.
کد خبر : 368359

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، در اولین روز برگزاری نمایشگاه کتاب پاریس فعالیت‌های غرفه ایران در این نمایشگاه با حضور جمال کامیاب، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس و قادر آشنا قائم‌مقام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز شد. 


به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در نخستین روز از نمایشگاه کتاب پاریس، غرفه ایران میزبان دیدارهایی با چهره‌های فرهنگی حاضر در نمایشگاه بود. در این دیدارها به بررسی راه‌های گسترش تعاملات فرهنگی در حوزه نشر و فعالیت‌های نمایشگاهی پرداخته شد.


بر همین اساس و طبق درخواست نمایشگاه کتاب فرانکفورت، دیداری بین رؤسا و معاونان دو نمایشگاه صورت گرفت. «یورگن بوس»، رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت و «توبیاس ووس»، معاون بین‌الملل این نمایشگاه در دیدار با قادر آشنا و احمد شاکری به بازخوانی فعالیت‌های متقابل دو نمایشگاه پرداختند. یورگن بوس ضمن تأکید بر حضور قوی ناشران ایرانی در سال گذشته این نمایشگاه، اظهار امیدواری کرد که این روند شکل مطلوب خود را بیابد.


در ادامه قادر آشنا با یادآوری روابط فرهنگی میان دو کشور از یورگن بوس برای بازدید رسمی از نمایشگاه کتاب تهران دعوت به عمل آورد که با استقبال وی مواجه شد. «توبیاس ووس» نیز به حضور قوی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و خواهان برگزاری کارگاه‌هایی مشترک در ایام نمایشگاه کتاب تهران با مشارکت دو طرف شد. دیدار با هیئت‌هایی از ایتالیا و عمان از دیگر ملاقات‌های روز نخست مسئولان نمایشگاه بود. آژانس ادبی پل نیز در غرفه ایران حضور دارد و به نمایندگی از ناشران مختلف به مذاکره و رایزنی با همتایان خود می‌پردازد.


نمایشگاه کتاب پاریس تا 27 اسفند دایر است.


انتهای پیام/4104/ن


انتهای پیام/

ارسال نظر