دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
24 اسفند 1397 - 05:08
سرمربی تیم ملی ووشو:

مسابقات ووشو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حال برگزاری است

رئیس انجمن دانشجویی ووشو با اشاره به برگزاری مسابقات ووشو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: نفرات برتر این مسابقات به اردوی تیم ملی راه پیدا خواهند کرد.
کد خبر : 368055
download.jpg

حسین اجاقی در گفتگو با خبرنگار حوزه ورزش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا اظهار کرد: دو دوره است که دانشجویان توانسته‌اند در مسابقات جهانی یونیورسیاد و دانشجویان جهان حضور پیدا کنند. در مسابقات یونیورسیاد سال 2017 موفق شدیم سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز را از آن خود کنیم. در مسابقات دانشجویان جهان نیز توانستیم چهار مدال طلا را از آن خود کنیم و درمجموع عنوان نایب‌ قهرمانی جهان را نیز کسب کردیم.


سرمربی تیم ملی ووشو عملکرد دانشجویان در حوزه ورزش به‌ویژه رشته ووشو را خوب ارزیابی کرد و افزود: رشته ووشو در پنج بخش  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشگاه آزاد اسلامی، پیام‌ نور، جام علمی ـ کاربردی و علوم پزشکی و ...) و هیئت‌های استان‌های فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی انجمن دانشجویی ووشو راه‌اندازی شده است. اکنون نیز مسابقات ووشو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در استان قم در حال برگزاری است که نفرات برتر این مسابقات به اردوهای ملی دانشجویان راه پیدا می‌کنند.


رئیس انجمن ووشو در ادامه تصریح کرد: در چند سال اخیر در حوزه ورزش دانشجویان کارهای خوبی صورت گرفته و در سطح جامعه نیز ورزش دانشگاهی مطرح‌شده و به‌واسطه آن دانشجویان نیز بیشتر به ورزش علاقه‌مند شده‌اند. دانشجویان با مشاهده قله ورزش دانشگاهی که مسابقات جهانی است فعالیت خود را در مسابقات همگانی نیز افزایش داده‌اند.


سرمربی تیم ملی ووشو ضمن تشکر از حمایت‌های دو فدراسیون ووشو و ورزش‌های ملی دانشگاهی اظهار کرد: با حمایت‌های صورت گرفته ما توانستیم هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان خوش بدرخشیم و مدال طلا دریافت کنیم و این افتخار جامعه دانشگاهی و ورزشی کشور است.


وی همچنین با اشاره به مسابقات بزرگسالان این رشته گفت: از تیرماه اردوی این ورزشکاران در هفت مرحله شروع می‌شود و در اواخر مهرماه نیز این مسابقات برگزار می‌شود.


انتهای پیام/4107/4084/ن


انتهای پیام/

ارسال نظر