دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
17 اسفند 1397 - 20:35
معاون گردشگری کشور:

مسافران نوروزی از صنایع دستی برای سوغات استفاده کنند

معاون گردشگری کشور گفت: توصیه من این است که مسافران نوروزی از صنایع دستی ایرانی برای سوغات سفر استفاده کنند.
کد خبر : 366430
photo_2019-02-20_18-02-01.jpg

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری، با اشاره به  برگزاری سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی و اقدام ارزشمند سازمان میراث فرهنگی در برپایی این نمایشگاه گفت: سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در آستانه نوروز، فرصت مناسبی است تا افراد برای نوروز 98 هدایا و سوغات خود را از این نمایشگاه تهیه کنند.


وی افزود: صنایع دستی ایرانی، دارای تنوع، اصالت و زیبایی است و در دنیا بی‌نظیر است و گردشگران خارجی که به ایران می‌آیند از صنایع دستی ایرانی به‌عنوان یکی از زیباترین صنایع دستی دنیا نام می‌برند و همواره بخش عمده‌ای از سوغاتی که با خود از ایران می‌برند، صنایع دستی ایرانی است.


معاون گردشگری کشور افزود: در حوزه گردشگری داخلی نیز، گردشگران داخلی در سفر به استان‌های مختلف صنایع دستی ایرانی را به عنوان سوغات انتخاب می‌کنند که این کار می‌تواند به تقویت تولید داخلی و نیز ایجاد اشتغال و درآمدزایی در کشور کمک کند.


تیموری با بیان این‌که رونق گردشگری و صنایع دستی در کنار هم اتفاق می‌افتد افزود: هر قدر گردشگری رونق بیشتری بگیرد، به‌طور حتم فروش و عرضه صنایع دستی نیز رونق می‌یابد چرا که صنایع دستی می‌تواند پای ثابت سبد خرید خانواده‌ها و سوغات و هدایای سفر باشد.


رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به فرا رسیدن نوروز 98 تصریح کرد: با هدف معرفی هنرهای سنتی و صنایع دستی استان‌های مختلف، بازارچه‌های صنایع دستی در شهرهای گوناگون کشور بر پا می‌شود که درخواست و توصیه من به همه مسافران نوروزی این است که حتماً از صنایع دستی ایران به‌عنوان سوغات و هدایای سفر استفاده کنند.


معاون گردشگری کشور در پایان گفت: نمایشگاه‌های صنایع دستی فرصت مناسبی برای معرفی صنایع دستی استان‌های مختلف است  تا افراد قبل از سفر به هر استان با ظرفیت‌های هر استان در حوزه صنایع دستی آشنا شوند و بتوانند سوغات و هدایای سفر را از این استان تهیه کنند.


انتهای پیام/4105/خ


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته