دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
09 بهمن 1397 - 13:30
استاد دانشگاه لیتوانی:

کشورهای جهان باید از پیشرفت علمی ایران آگاه شوند

یک استاد برجسته دانشگاه لیتوانی از پیشرفت علمی ایران ابراز شگفتی و بر ضرورت آگاه شدن همه کشورهای جهان از توانمندی‌های کشورمان تأکید کرد.
کد خبر : 356329
11.jpg

به گزارش خبرنگار آمریکا و اروپای گروه بین‌الملل خبرگزاری آنا، همایش «ظرفیت انقلاب٬ کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی» صبح امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.


کاتالین ورابی، استاد مدیریت هوشمند شهری دانشگاه لیتوانی یکی از مهمانان این همایش بود که نظرات خود را در خصوص مسائلی همچون پیشرفت جمهوری اسلامی، روابط دوجانبه ایران و لیتوانی و سطح همایش طی گفتگویی اختصاصی با خبرگزاری آنا مطرح کرد.


وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارزیابی سطح همایش و پیشرفت‌های ایران پسا انقلاب گفت: «اجلاس خوبی است. اطلاعات داده‌شده در این کنفرانس بسیار جالب است و من به‌هیچ‌وجه تصور این موضوع را نداشتم که ایران چقدر ازلحاظ علمی پیشرفته است. اطلاعاتی که امروز در کنفرانس ارائه شد، نشان می‌دهد که ایران در 40 سال اخیر پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. خیلی خوب است که این اطلاعات توسط ایرانیان در سراسر جهان منتشر شود تا همه از آن استفاده کنند. باید تمام جهانیان از پیشرفت علمی و فناوری کشور شما آگاه شوند. متأسفانه در رسانه‌ها از این پیشرفت صحبتی نمی‌شود.»


ورابی همچنین از عدم ارتباط سیاسی ایران و لیتوانی اظهار تأسف و تصریح کرد: «کشور ما رابطه سیاسی رسمی با کشور شما ندارد و این خوب نیست که با یک کشور پیشرفته رابطه نداشته باشیم. امیدوارم سطح مناسبات سیاسی ما گسترده شود تا بتوانیم از تجارب علمی یکدیگر استفاده کنیم.»


وی در پایان به امکان استفاده لیتوانی از توانمندی‌های علمی ایران اشاره و تأکید کرد: «لیتوانی ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند به ایران منتقل کند و با اطلاعاتی که در این اجلاس ارائه شد، می‌توانم بگویم ما نیز می‌توانیم از تجارب و دانش ایران استفاده کنیم.»


انتهای پیام/4106/4093/خ


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته