دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
05 دی 1397 - 16:51

رونمایی از هوشمندسازی منزل بر مبنای اینترنت اشیا در دانشکده سما

 در مراسم هفته پژوهش که در دانشکده سما واحد کرج برگزار شد، از دستاورد دانشجوی این آموزشکده تحت عنوان «هوشمندسازی منزل برمبنای اینترنت اشیا» رونمایی شد.
کد خبر : 347521
اینترنت اشیاء1.JPG

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از کرج، در مراسم اختتامیه هفته پژوهش که عصر امروز با حضور محمدرضا بلیاد سرپرست سما واحد کرج و جمعی از دانشجویان، اساتید و کارکنان در سالن اجتماعات ساختمان شماره دو سما واحد کرج برگزار شد از دستاورد رامتین رفیعی دانشجوی رشته الکترونیک سما واحد کرج رونمایی شد.


این دستاورد علمی که با همراهی و سرپرستی مهندس حمیدرضا محسنی‌نژاد عضو هیأت علمی سما واحد کرج تولیدشده، با استفاده از برد توسعه رزبری پای سه و حاصل 6 ماه تلاش، کوشش و همچنین اولین طرح هوشمندسازی منزل با استفاده از اینترنت است.


در رونمایی از این طرح، کنترل ماکت، شبیه‌ساز خانه هوشمند با استفاده از وب‌سایت و سرور طراحی‌شده توسط پژوهشگر، تحت بستر اینترنتی به نمایش گذاشته شد که نمایانگر تمامی مراحل فرآیند و نحوه کار اینترنت اشیا بود.


سرپرست سما واحد کرج از عوامل دانشکده به‌خصوص کارکنان برای برگزاری مسابقات مهارتی، کارگاه‌های آموزشی، اردوهای علمی و همچنین حضور فعال در نمایشگاه پژوهش و فناوری استان البرز و نمایشگاه دانشگاه آزاد اسلامی تشکر کرد.


محمدرضا بلیاد در ادامه رویکرد پژوهش‌محور در مراکز آموزشی را به‌عنوان مهم‌ترین و مناسب‌ترین رویکرد بیان کرد و گفت: در دانشگاه باید آموزش به مهارت تبدیل شود تا به‌صورت کاربردی نیاز جامعه را تأمین کند.


انتهای پیام/4078/4121/خ


انتهای پیام/

ارسال نظر