دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
29 آذر 1397 - 16:01

پرسیدن این سؤالات از زنان باردار، ممنوع!

زنان در دوران بارداری با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در این میان برخی‌ها هستند که با سؤالاتشان به نگرانی آنها بیشتر دامن می‌زنند.
کد خبر : 345919

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، زنان باردار در این دوران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند، در این میان برخی‌ها هستند که با سؤالات و حرف‌هایشان به نگرانی آنها بیشتر دامن می‌زنند. اگر دوست دارید با سوالاتی که نباید در دوران بارداری از زنان بپرسید آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.


آیا برای زایمانت برنامه‌ریزی کرده‌ای؟


دوران بارداری سختی‌های خاص خود را دارد، با پرسیدن این سؤال که آیا برای زایمان و دوران بعد آن برنامه ریزی کرده‌ای، تنها استرس مادر را زیاد می‌کنید زیرا ممکن است که او هنوز وقت یا انرژی کافی برای برنامه ریزی نداشته و آن را به تعویق انداخته باشد. بنابراین بگذارید که او خودش تصمیم بگیرد و با سؤالات بی‌جا به او استرس بیشتر ندهید.


دختر می‌خواهی یا پسر؟


مطمئنا مادر به یک جنسیت فرزند تمایل بیشتری دارد اما شما نباید این سؤال را از او بپرسید. بهتر است به جای این سؤال به او بگویید که جنسیت اهمیتی ندارد و مهم سلامتی نوزاد است. از تجربیات بد پسر داری یا دختر داری نیز برای او نگویید. این حرف‌ها تنها نگرانی مادر را زیاد می‌کند.


چند بچه می‌خواهی؟


پرسیدن این سؤال از یک زن ایرادی ندارد اما نباید آن را از یک زن باردار پرسید. اولاً که این سؤال کاملاً شخصی ست، ثانیاً مادر در دوارن بارداری در شرایطی نیست که بخواهد به فرزند دیگری فکر کند. با پرسیدن این سؤال هزاران علامت سؤال در ذهن مادر ایجاد می‌شود که به لذت شنیدن جواب او برای شما نمی ارزد.


انگار دوقلو داری


اندام مادر در دوران بارداری بهم می‌ریزد و اضافه وزن پیدا می‌کند. شما نباید برای بزرگنمایی شکم برآمده او، بگویید که انگار دوقلو بارداری. مطمئناً اگر او صاحب دوقلو بود خودش به شما می‌گفت. بنابراین از گفتن این جمله که بیشتر به تمسخر شباهت دارد، خودداری کنید.


آیا می‌توانم به شکمت دست بزنم؟


شاید برای شما جذاب باشد که به شکم یک زن باردار دست بزنید، اما برای یک زن باردار این موضوع هیچ جذابیتی ندارد. شکم زنان در این دوران بسیار حساس است، بنابراین بهتر است که این درخواست را نکنید، حتی اگر او به سؤال شما پاسخ مثبت داد.


به نظر خسته می‌رسی


هزاران دلیل وجود دارد که می‌تواند روی روحیه و جسم زن باردار تأثیر بگذارد، تغییر فشار خون، حالت تهوع، سنگینی، سرگیجه، معده درد و.... مادر به اندازه کافی با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند، بهتر است شما با تأکید این موضوع بر فشار آن نیفزایید. به جای آن به او روحیه دهید تا بی‌حالی‌اش را فراموش کند.


تا می‌توانی بخواب چون بعد زایمان دیگر نمی‌توانی


شما با گفتن این جمله این پیام را به مادر منتقل می‌کنید که اکنون از زندگی‌ات لذت ببر زیرا پس از تولد نوزاد دیگر روز و شب نداری. مطمئناً خود مادر اینها را می‌دانست و با آگاهی تصمیم به بچه‌دار شدن گرفت، بنابراین لزومی ندارد که شما حس منفی بیشتری را به او منتقل کنید. به جای گفتن این جمله، با او همدردی کنید و از لذت‌های بچه‌دار شدن بگویید.


از سختی‌های زایمانم برایت گفتم؟


لطفا هیچوقت این بحث را برای یک زن باردار باز نکنید. هیچ زن بارداری دوست ندارد تجربیات تلخ دیگران را هنگام زایمان بشنود. در این شرایط، حتی اگر خود او زایمان راحتی داشته باشد، با شنیدن حرف‌های شما دچار ترس و وحشت می‌شود، بنابراین بهتر است که تجربیاتتان را برای خودتان نگه دارید.


آیا قوانین بارداری را رعایت می‌کنی؟


زنان باردار معمولاً به مجلات، سایت‌ها و کتاب‌های بارداری سری می‌زنند و اطلاعات لازم را دریافت می‌کنند. جدا از آن، اگر سؤالی داشته باشند، از پزشکشان می‌پرسند، بنابراین نیازی نیست که شما قوانین بارداری را به آنها یادآوری کنید. در چند دقیقه یا چند ساعتی که پیش او هستید سعی کنید به او انرژی مثبت منتقل کنید.


منبع: برترین‌‌ها


انتهای پیام/4028/


انتهای پیام/

ارسال نظر