دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
26 آذر 1397 - 18:37
رئیس دانشگاه آزاد اردبیل:

زمینه‌های لازم برای ازدواج جوانان فراهم شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: باید زمینه‌های لازم در جامعه فراهم تا همان‌طور که خداوند فرموده ازدواج انجام شود.
کد خبر : 345103
IMG_8045.JPG

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از اردبیل، اسحاق رسولی در مراسمی با عنوان «ازدواج آسان» که عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد، گفت: امروز مسائل عرفی ازدواج به مسائل عقلایی غلبه کرده است.


وی افزود: در ازدواج، دو فردی که قرار است با هم ازدواج کنند نقش اصلی را دارند و ازدواج از حالت سنتی درآمده و در این زمینه ازدواج آسان و سالم اهمیت دارد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل تصریح کرد: امروز در جهان غرب بیش از همه نهاد خانواده تضعیف‌شده است و استفاده از جایگزین‌های ازدواج، نهاد خانواده را به خطر انداخته و فروپاشی نهاد خانواده در غرب اتفاق افتاده  و جامعه ما نباید به آن‌سو کشیده شود.


رسولی اظهارکرد: باید از دستاوردهای مثبت غرب استفاده و از افتادن در منجلاب آنها جلوگیری کنیم. باید از ذوب شدن فرهنگ خود در فرهنگ‌غربی جلوگیری کنیم و برای آن فکر جدی و کارشناسی شده انجام دهیم.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل خبر داد که اخیراً رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دستور داده برای تشویق و ترغیب دانشجویان به ازدواج آسان در نیمسالی که ازدواج می‌کنند، شهریه گرفته نشود.


رسولی از  آمار بالای طلاق خبر داد و اظهار کرد: در قشر دانشجویی آمار طلاق نسبت به میانگین طلاق پایین‌تر است و ازدواجی که با آگاهی و توأم با ایمان و معنویت باشد می‌تواند هم فرد و هم جامعه را به آرامش برساند.


انتهای پیام/4121


انتهای پیام/

ارسال نظر