دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
27 آبان 1397 - 10:35
عطوف:

ثبت‌نام چهارمین المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت آغاز شد

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از شروع ثبت‌نام چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد.
کد خبر : 326686
Picture_061.jpg

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، عباس عطوف گفت: با انتشار فراخوان اعلام آمادگی حضور در چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مسئولان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند آمادگی اولیه خود برای حضور در این المپیاد را تا ۳۰ آذر ماه اعلام کنند.


 مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه این المپیاد در دو بخش دختران و پسران برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: دانشجویان حاضر در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌توانند در قالب هشت رشته ورزشی دارت، فوتبال رومیزی، فریزبی، داژبال، طناب‌زنی، آمادگی جسمانی، طناب‌کشی و روبیک به رقابت بپردازند.


وی در ادامه اشاره کرد: هر یک از دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند در مجموعِ هشت رشته ورزشی؛ ۲۱ ورزشکار در بخش  دختران و ۲۱ ورزشکار در بخش پسران اعزام کنند که به تفکیک در رشته‌های دارت یک نفر، فوتبال رومیزی دو نفر، فریزبی دو نفر، داژبال پنج نفر، طناب‌زنی چهار نفر، آمادگی جسمانی یک نفر، طناب‌کشی پنج نفر و روبیک یک نفر حاضر شوند.


عطوف اعلام کرد: توسعه ورزش‌های همگانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از سیاست‌های راهبردی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که از سال ۱۳۹۳ تا کنون سه دوره المپیاد به صورت یک سال در میان برگزار شده است.


مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تشریح اهداف این المپیاد تأکید کرد: این المپیاد در راستای افزایش آمادگی جسمانی دانشجویان و گسترش فضایی شاد همراه با نشاط و امید در دانشگاه‌های علوم‌ پزشکی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزار می‌شود.


گفتنی است بر اساس اعلام اداره‌کل دانشجویی وزارت بهداشت، در این المپیاد هر دانشجو می‌تواند تنها در یک رشته ورزشی شرکت کند و دانشجویان دختر که در این المپیاد شرکت می‌کنند، حق شرکت در المپیاد قهرمانی سال بعد را نخواهند داشت. همچنین دانشجویان پسر که در المپیاد قهرمانی اوایل سال ۹۷ شرکت داشته‌اند، حق شرکت در المپیاد همگانی بعدی که در پایان همین سال خواهد بود، نخواهند داشت.


انتهای پیام/پ


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته