دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 آبان 1397 - 11:24
حجت‌الاسلام رازیانی:

نیازمند حرکت جهادی در حوزه فرهنگی جامعه هستیم

رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سقز با توجه به خلأهای حوزه فرهنگی در جامعه تأکید کرد که کشور در این زمینه نیازمند حرکت جهادی است.
کد خبر : 324387
IMG_5382.JPG

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از سقز، حجت‌الاسلام برومند رازیانی صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز با تأکید بر نقش دانشگاه در فرهنگ‌سازی و ترویج مسائل فرهنگی بین نسل جوان، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه، یکی از اهداف این اداره تبلیغات اسلامی، برگزاری گفتمان‌های دانشجویی با محور جلسات پرسش و پاسخ درباره شبهات دینی، چالش‌های فرهنگی و اجتماعی و ... است.


وی افزود: با توجه به خلأهای حوزه فرهنگی در جامعه، کشور ما در این زمینه نیازمند حرکت جهادی است و به‌‌‌رغم حضور استادان برجسته در عرصه فرهنگی سقز، نبودن برنامه عملیاتی و مدیریت شده، موجب نهادینه‌نشدن موضوعات فرهنگی شده و امید آن است با تعامل بیشتر اداره تبلیغات و سایر ارگان‌ها به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی،  بتوان گام مؤثری در این راستا برداشت.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز نیز در این دیدار بیان کرد که این واحد دانشگاهی در راستای اجرای سیاست و استراتژی اسلامی‌شدن دانشگاه، اهمیت زیادی به مسائل فرهنگی و اجتماعی داده و در این راستا افزون بر اجرایی‌کردن اسناد بالادستی و بخشنامه‌های سازمان مرکزی، مبنی بر رعایت شئونات اسلامی برای مقابله با تهاجم فرهنگی بر اساس سرفصل‌های ویژه سالانه برای ارکان دانشگاه اعم از استادان، دانشجویان و کارکنان، برنامه‌های ویژه فرهنگی تدوین کرده است.


کیوان شافعی با اشاره به تعامل سازنده دانشگاه آزاد اسلامی با ارگان‌های شهرستان و استان گفت: تحقق اهداف فرهنگی مورد نظر این دانشگاه و اداره تبلیغات اسلامی با تعامل دوسویه امکان‌پذیر بوده و این همکاری می‌تواند نهادینه‌کردن ارتقای فرهنگ ایرانی- اسلامی در نسل جوان را فراهم کند.


انتهای پیام/4062/خ


انتهای پیام/

ارسال نظر