دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
18 مرداد 1394 - 09:15
مسئول ستاد اقامه نماز واحد گرمسار عنوان کرد:

گفتمان دینی در دانشگاه‌ها، راهکار موثر برون‌رفت از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی

حجت‌الاسلام سعدالله حسنی در گفتمان دانشجویی نماز و مسائل دینی گفت: گفتمان دینی در دانشگاه‌ها راهکار موثر برون‌رفت از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است.
کد خبر : 32228

به گزارش خبرنگار آنا، مسئول ستاد اقامه نماز دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در گفتمان دانشجویی نماز و مسائل دینی این واحد دانشگاهی با بیان اینکه گفتمان دینی در آموزه‌های اسلامی بسیار سفارش شده است، افزود: پیامبر اکرم (ص) به بندگان، آنهایی که همه اقوال را می‌شنوند و بهترین را انتخاب کرده و پیروی می‌کنند، بشارت داده است.


در این گفتمان دانشجویان سوالاتی درباره مسائل مختلف دینی و اسلامی مطرح که به آنها پاسخ داده شد. تفاوت پرداخت خمس و زکات با مالیات یکی از سوالاتی بود که در این جلسه مطرح و حجت‌الاسلام حسنی بیان کرد: مالیات برایخدمات عمومی از قبیل عمران، آبادانی، امنیت و ارائه سایر خدمات به دولت و حکومت پرداخت می‌شود ولی موضوع خمس و زکات احکام جداگانه‌ای دارند که در شرع مقدس برای مکلفان بیان شده است.


عالم برزخ و قیامت و تکثیر نسل حضرت آدم و حوا و نحوه ازدواج فرزندان حضرت آدم و حوا با توجه به محرم بودنشان نیز مطرح شد که پاسخ‌های لازم ارائه شد.انتهای پیام/

ارسال نظر