دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
20 اسفند 1396 - 11:06
فتاح در پاسخ به آنا خبر داد؛

دستور رسیدگی به وضعیت خانواده‌ معلولان ارومیه‌ای

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از دستور ویژه برای رسیدگی به وضعیت خانواده‌ای خبر داد که با داشتن دو معلول در ارومیه، خانه‌ آنها از سوی شهرداری تخریب شده بود.
کد خبر : 267138

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، پرویز فتاح، در نشست خبری و در پاسخ به سوال خبرنگار آنا، در خصوص رسیدگی به وضعیت خانواده‌ای که خانه آنها توسط شهرداری ارومیه تخریب شده بود، گفت: این خانواده به دلیل داشتن فرد معلول، تحت پوشش سازمان بهزیستی بودند و از حوزه اختیارات امداد خارج است.


وی با بیان اینکه در این حوزه تقسیم کار صورت گرفته و یک معلول هم تحت پوشش کمیته امداد وجود ندارد، افزود: به دلیل نیاز معلولان به مراقبت و تجهیزات پزشکی باید از سوی بهزیستی تحت پوشش قرار گیرند.


فتاح در ادامه گفت: علیرغم اینکه این خانواده تحت پوشش ما نبودند اما روز گذشته دستور دادم مسئولان امداد استان به این خانواده رسیدگی کنند و هر اقدامی نیاز است را انجام دهند.


وی با انتقاد از شهرداری ارومیه در این موضوع اضافه کرد: البته شهرداری بهانه نادرستی برای تخریب در نظر گرفته بود و این اقدام کار نادرستی بود؛ اجرای قانون بسیار حائز اهمیت است ولی در این بحث ها که احساسات عمومی جریحه‌دار شده باید توجه داشته باشیم.


فتاح ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که ساخت این مسکن غیرمجاز بوده و درصورت بروز زلزله تخریب می‌شد که در آن صورت هم شاید عده‌ای می‌گفتند که چرا اجازه ساخت داده شده است. اما بهر حال باید تدبیری داشته باشیم که برای مددجویان ساختمان‌های مجاز و ایمن ساخته شود.


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته