دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
19 اسفند 1396 - 17:09

درمان عارضه‌های خشکی پوست در نقاط حساس بدن

مدیر مطالعات بالینی کمپانی ولف آلمان درباره راه‌های درمان خشکی واژن، بیان کرد: زنان به کمک کرم‌های فاقد هورمون می‌توانند بدون عارضه بهبود یابند.
کد خبر : 266956

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر کلاریسا ماسور، مدیر مطالعات بالینی کمپانی ولف آلمان با بیان اینکه طبق آمار رسمی از هر 100 هزار نفر، 171 نفر در آلمان و 26 خانم در ایران دچار خشکی واژن هستند، اظهار کرد: راه درمان این معضل استفاده از داروهای فاقد هورمون است. چون داروهای حاوی هورمون به تبع خود عوارض فراوانی را به‌دنبال خواهد داشت.


وی ادامه داد: امروزه محصولات رفع خشکی واژن به دو صورت کرم و ژل در بازار عرضه می‌شود که ژل خاصیت مقطعی داشته و به مرور خشکی را بیشتر می ‌ند ولی کرم به علت دارا بودن چربی در رفع خشکی موثرتر است. با توجه به اهمیت موضوع، یک سری کرم‌های جدید فاقد هورمون برای رفع عوارض ناشی از خشکی واژن تولید شده تا از لحاظ درمانی بتواند به بانوان کمک کند.


ماسور با بیان اینکه استفاده از کرم هیچ گونه عوارض جانبی برای بانوان ندارد، گفت: حتی مبتلایان به سرطان نیز می‌توانند بدون نگرانی از این داروها استفاده کنند.


مدیر مطالعات بالینی کمپانی ولف آلمان یادآور شد: به طور کلی این محصولات باعث حفظ pH طبیعی محیط و تامین چربی‌های ضروری دیواره واژن شده و به رفع عوارض ناشی از خشکی واژن کمک می‌کند.


انتهای پیام/

برچسب ها: سرطان هورمون
ارسال نظر