يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آنا گزارش می‌دهد؛

امنیت منطقه خلیج فارس در کلام رهبر معظم انقلاب

چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 05:15
جمهوری اسلامی با توجه به جنگ تجاری عریان آمریکا با ایران برای تحریم کامل نفت ایران از بستن تنگه هرمز به عنوان یک اهرم فشار کمک می‌گیرد، چرا که آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به خوبی می‌دانند کوچکترین تحرک در تنگه هرمز باعث افزایش قیمت نفت و بنزین و بالا بردن هزینه‌های این کشورها خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، به دنبال خروج آمریکا از برجام و تهدید آمریکا به «تحریم مطلق نفت ایران تا رساندن صادرات آن به صفر» رئیس جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته در سفر خود به سوئیس با تهدید تلویحی به بستن تنگه هرمز به آمریکایی‌ها واکنش نشان داد. تهدید روحانی در قلب اروپا، البته با نامه تشکر سردار قاسم سلیمانی، ضمانت و اعتبار اجرایی یافت و این پیام را به مخاطب بین المللی مخابره کرد که تهدید رئیس‌جمهور توخالی نیست.

در همین رابطه به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره امنیت خلیج فارس و بستن تنگه هرمز می‌پردازیم:

امنیت خلیج فارس

راجع به منطقه‌ خلیج‌ فارس حرف می‌زنند. امنیت منطقه‌ خلیج‌ فارس منفعت مشترک کشورهای خلیج‌ فارس است. ما کشورهای حول‌وحوش خلیج‌ فارس منفعت مشترکی داریم، ما همسایه‌ایم، امنیت اینجا به نفع همه‌ ما است. اگر خلیج فارس امن باشد، همه‌ ما از این امنیت استفاده می‌کنیم و اگر ناامن باشد برای همه ناامن است. خلیج فارسِ ناامن برای همه ناامن خواهد بود اما آن کسانی که باید این امنیت را حفظ کنند، کسانی هستند که خلیج فارس مال آنها است، متعلّق به آنها است، خانه‌ آنها است؛ آمریکا چه‌ کاره است که بیاید اینجا درباره‌ مسائل خلیج‌ فارس اظهار نظر بکند، یارگیری بکند. آنها دنبال امنیت نیستند، دنبال منافع خودشان هستند و اگر لازم بدانند یک نقطه را ناامن کنند میکنند و از ناامن‌کننده حمایت می‌کنند. ۱۳۹۴/۰۲/۲۶)

حفظ آمادگی همیشگی برای جلوگیری از زورگویی قدرت‌های ظالم

در منطقه‌ خلیج فارس سعی همه‌ کسانی که از این موجود منحوس و شوم یعنی صدام حمایت و دفاع می‌کردند، همین‌هایی که مدعی حقوق بشرند، همین‌هایی که بعدها در مقابل صدام خودشان صف‌آرایی کردند (که این ها سال های متمادی به او کمک کردند در مقابل جمهوری اسلامی) سعی‌شان این بود که خلیج فارس را برای جمهوری اسلامی ناامن کنند. این اهمیت امنیت خلیج فارس را نشان می‌دهد. نشان می‌دهد که چقدر این امنیت مهم است که دشمنی آنها با این هدف بود که این منطقه را برای ایران که بیشترین ساحل را در این منطقه‌ی آبی دارد (خلیج فارس و دریای عمان) ناامن کنند. حضور جوان های انقلابی و سپاه پاسداران و نیروی دریایی و تشکیل این نیرو و ورود در عرصه، موجب شد که دریا برای خود آنها ناامن شد. به ناوشان صدمه خورد، به بالگردشان صدمه خورد، به نفت‌کش‌شان صدمه خورد؛ فهمیدند جمهوری اسلامی آن موجودی نیست که بتوانند با سرنوشت او هرجور می‌خواهند بازی کنند؛ این اقتدار معنوی نظام جمهوری اسلامی است. اینکه قرآن به ما امر میکند: وَ اَعِدّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعتُم مِّن قُوَّةٍ وَ مِن رِّباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه‌ عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم. بایست حضور شما، وضعیت شما، حرکت شما جوری باشد که دشمن را دچار رعب کند. دشمن متجاوزِ بالطّبع است؛ طبیعت جهان‌خواران تجاوز است، جلو آمدن است، تصرّف است، پنجه انداختن است، طبیعت اینها است؛ اگر خاک‌ریز شما قابل نفوذ باشد، نفوذ میکند؛ باید جوری حرکت کنید که او احساس کند نمیتواند نفوذ کند. تشکیل جبهه‌ی انقلابی در جنوب کشور و حضور نیروهای انقلاب در قالب نیروی دریایی سپاه و بچّه‌های استانهای ساحلی -این جوانهای شجاع، این جوانهای دل‌به‌دنیا نداده- موجب شد که این هدف قرآنی حاصل بشود: تُرهِبونَ بِه‌ عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم؛ این باید همیشه استمرار داشته باشد. بارها ما گفته‌ایم که ما شروع‌کننده‌ جنگ نخواهیم بود؛ دلایل خودمان را داریم برای این کار؛ هیچ جنگی را ما شروع نمی کنیم اما باید جرات شروع جنگ را از دشمن گرفت، دشمن را باید شناخت، طبیعت دشمن را باید شناخت (۱۳۹۴/۰۷/۱۵)

بمباران مناطق ایران در خلیج فارس توسط آمریکا

آمریکای دوران ریگان و آمریکای دوران بوش با آمریکای امروز هیچ فرقی ندارند، هیچ تفاوتی ندارند. همچنان‌که آمریکای دوران ریگان یک‌وقتی لازم دانست و مناطق ما را در خلیج فارس، از روی حقد و غضب بمباران کرد، امروز هم اگر بتوانند همین کار را می کنند. آمریکا تفاوتی نکرده و سیاست های آمریکا در مقابل اسلام و در مقابل جمهوری اسلامی، سیاست های ثابتی بوده. البته روش هایشان متفاوت است؛ یکی این روش را دنبال می کند، یکی آن روش را دنبال میکند، امّا هدفشان یک چیز است؛ این را باید همه متوجّه باشند. (۱۳۹۴/۱۰/۳۰)

http://ana.ir/i/293928
مجلس قانونی را درباره افزایش قیمت‌ بنزین تصویب نکرده است

مجلس قانونی را درباره افزایش قیمت‌ بنزین تصویب نکرده است