پنجشنبه  21  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امیرآبادی در گفتگوی مشروح با آنا:

«زنگنه» با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت دوباره وزیر شد/ پول‌های مفقوده در دولت روحانی یورو بود نه دلار!

چهارشنبه 22 آبان 1398 ساعت 09:12
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود ارتشاء در پرونده کرسنت زنگنه دوباره وزیر نفت شد، گفت: روحانی اگر می‌خواهد متخلفان معرفی شوند، بگوید در پرونده کرسنت و استات اویل چه کسانی نقش داشتند و چرا در این دولت سمت گرفتند؟

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور در یزد اظهار کرد: «روحانی در طول 6 سال ریاست بر قوه‌مجریه نتوانست وعده‌هایی را که در انتخابات به مردم داده بود عملی کند و صحبت‌های او در جمع مردم یزد فرار رو به جلو از پاسخگویی درباره عملکرد دولتش بود».

وی با اشاره به صحبت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه یک دلار هم در این دولت گم نشده است، تصریح کرد: «رئیس جمهور درست می‌گوید پول‌هایی که در دولت تدبیر و امید گم شده دلار نبوده بلکه یورو بوده است».

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «چندین مورد عددهای چندصد هزار دلاری در دولت آقای روحانی وضعیتشان معلوم نیست؛ البته گفتن این حرف‌ها برایمان خوشایند نیست؛ چرا که موجب دلسردی مردم می‌شود».

چندین مورد عددهای چندصد دلاری در دولت آقای روحانی وضعیتشان معلوم نیست.

امیرآبادی بیان کرد: «آقای روحانی رئیس شورای عالی امنیت ملی است و عملکرد مدیران دولتش را هم خوب می‌داند، ما این همه دستگیری از متخلفان در دولت داشتیم، چرا فرافکنی می‌کند و حرف‌هایی می‌زند که به انقلاب و نظام لطمه وارد کند».

روحانی دستگیری برادرش را تاب نیاورد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مبارزه با فساد به هیاهو نیازی ندارد، تصریح کرد: «رئیس جمهور از دستگیری برادرش عصبانی است؛ او در ابتدا ژستی گرفت که اگر برادرم دستگیر شود صبر می‌کند؛ حال آنکه در واقعیت نتوانست این موضوع را تاب بیاورد و در یزد درون خود را نشان داد».

وی  با بیان اینکه این رفتارها از فردی در کسوت رئیس جمهور بعید است، خاطرنشان کرد: «نمایندگان مجلس و رئیس جمهور قسم خورده‌اند که قانون اساسی را رعایت و از حقوق ملت دفاع کنند، آیا این رفتارها دفاع از حقوق ملت است؟».

مردم امروز مشکل معیشت و اشتغال دارند، بیکاری جوانان برای مردم آزاردهنده شده و مسائل اقتصادی عامل طلاق‌ در بسیاری از خانواده‌هاست. بنابراین رئیس جمهور راه درستی را در پیش نگرفته است.

امیرآبادی اظهار کرد: «مردم امروز مشکل معیشت و اشتغال دارند، بیکاری جوانان برای مردم آزاردهنده شده و مسائل اقتصادی عامل طلاق‌ در بسیاری از خانواده‌هاست؛ بنابراین رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی راه درستی را در پیش نگرفته است».

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت‌های روحانی مبنی بر اینکه متخلفان را به مردم معرفی کنید، خاطرنشان کرد: «روحانی اگر می‌خواهد متخلفان معرفی شوند، بگوید در پرونده کرسنت و استات اویل چه کسانی نقش داشتند و چرا در این دولت سمت گرفتند؟».

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه افرادی قرارداد کرسنت را با اماراتی‌ها امضا کردند که بعد از لغو آن، دولت امارات توانست به بهانه این افراد موضوعی را در دیوان لاهه مطرح کند که منجر به محکومیت ایران شد.

عامل محکومیت ایران در پرونده کرسنت

وی با تأکید بر اینکه روحانی به مردم بگوید داور دیوان لاهه چه چیزی را عامل این محکومیت عنوان کرد، گفت: «در سال 92 قبل از رأی اعتماد مجلس به بیژن نامدار زنگنه افرادی مانند الیاس نادران، احمد توکلی، محمد دهقانی و بنده، جلسه‌ای با آقای روحانی و جهانگیری گذاشتیم و به آنان گفتیم اخباری از داوری لاهه داریم که اگر زنگنه وزیر نفت شود، در پرونده کرسنت محکوم می‌شویم، اما توجه نکردند».

امیرآبادی اضافه کرد: «اصرار رئیس جمهور به حضور زنگنه در وزارت نفت سبب شد داوری لاهه مدعی شود اگر در زمان وزارت زنگنه ارتشائی رخ داده، چرا دوباره او را وزیر کردید! بنابراین آقای روحانی اکنون درباره اینگونه خسارت‌ها به مردم پاسخ دهد».

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چرا رئیس جمهور از وزارت نفت نمی‌خواهد متخلفان را به مردم معرفی کند، اظهار کرد: «مگر معاونان زنگنه پرونده کرسنت را امضا نکرده و مقصر نبودند، مگر رشوه در پرونده کرسنت برای همه روشن نشد؛ چرا رئیس جمهور دوباره اینها را سر کار آورد؟».

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: «چون در داوری لاهه مقصر شناخته شدیم، قدم بعدی آنان کارشناسی خسارت است و نمی‌خواهم از عدد و رقم‌ها بگویم که مستندی برای کارشناسان شود؛ ما رعایت مسائل ملی و ملت را می‌کنیم و حرف نمی‌زنیم، وگرنه اگر رقم‌ها را به مردم بگوییم، هیچ گاه آقای روحانی را نخواهند بخشید».

انتهای پیام/4034/پ

http://ana.ir/i/444679
واکنش ظریف به دیدار با رئیس دفتر سیاسی طالبان

واکنش ظریف به دیدار با رئیس دفتر سیاسی طالبان

داروی بیماران پروانه‌ای با پیک در محل زندگی آنان تحویل می‌شود

داروی بیماران پروانه‌ای با پیک در محل زندگی آنان تحویل می‌شود

مجلس بعدی 6 قطبی است/ احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس بعید است

مجلس بعدی 6 قطبی است/ احتمال ائتلاف اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس بعید است

سفرهای رئیس‌دفتر روحانی برای مهندسی انتخابات مجلس است

سفرهای رئیس‌دفتر روحانی برای مهندسی انتخابات مجلس است

مردم وظیفه خودشان را دادن مالیات بدانند؛ بی‌مایه فطیر است!

مردم وظیفه خودشان را دادن مالیات بدانند؛ بی‌مایه فطیر است!

وصله ناجور مبارزه با فساد و روحانی/ اصلاح‌طلبان هم از صحبت‌های دیروز رئیس دولت برائت جستند

وصله ناجور مبارزه با فساد و روحانی/ اصلاح‌طلبان هم از صحبت‌های دیروز رئیس دولت برائت جستند

توضیح سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره طرح مجدد استیضاح زنگنه

توضیح سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره طرح مجدد استیضاح زنگنه

 تجربه تلخ کرسنت نباید تکرار شود

تجربه تلخ کرسنت نباید تکرار شود