دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

فرمانده نیروی دریایی ارتش: دشمن جرأت نمی‌کند کوچکترین تحرکی علیه ما داشته باشد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: هدف نهایی دشمن ایران اسلامی است؛ اما هیچ‌گاه این جرأت را به خود نداده و نمی‌دهد که کوچکترین تحرکی علیه ما داشته باشد.
کد خبر : 133080

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا به نقل از نداجا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری امروز در مراسم اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان پایور و دانشجویان نداجا در منطقه یکم امامت، با اشاره به فرامین فرمانده کل قوا مبنی بر اینکه رزمندگان ما باید ایمان، شجاعت و دانش داشته باشند، اظهار کرد: هرگاه بخواهند توان نظامی یک کشور را مشخص کنند مولفه‌های فیزیکی نظیر نظیر توپ، تنک، موشک، ناوشکن، هواپیما و... و همچنین شاخصه‌های غیرفیزیکی از جمله انضباط، سطح آموزش، مهارت، تاکتیک‌ها، روحیه و رزمایش‌ها را بررسی می‌کنند.


وی با یادآوری اینکه رژیم بعث نیز با بررسی و تحلیل همین مؤلفه‌ها جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد، به دلایل عدم موفقیت دشمن اشاره کرد و افزود: یکی از مولفه‌هایی که باعث شکست دشمن و پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی شد، بحث ایمان بود.


دریادار سیاری با اشاره به بیانات معمار کبیر انقلاب که فرمودند: «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد»، گفت: ولایت‌مداری، شجاعت، ایثارگری و شهادت‌طلبی به عنوان عنصر برترساز از ایمان نشاط می‌گیرد و همین عامل پیروزی ملت ما در دوران دفاع مقدس را رقم زد.


وی در ادامه به وضعیت امنیتی منطقه اشاره کرد و افزود: امروز استکبار جهانی بیش از ۷۵۰ پایگاه نظامی در جهان دارد که بیشتر آن در جنوب غرب آسیاست؛ اگر بررسی شود که علت ایجاد این پایگاه ها چه چیزی است مشخص خواهد شد که جمهوری اسلامی تنها کشوری است که در برابر استکبار ایستاده است.


فرمانده نداجا تصریح کرد: می‌توان نتیجه گرفت که هدف نهایی دشمن ایران اسلامی است اما هیچ‌گاه این جرأت را به خود نداده و نمی‌دهد که کوچکترین تحرکی علیه ما داشته باشد و تنها ترس آنها از مؤلفه برترساز ماست.


وی با بیان اینکه «آنچه باعث می‌شود امروز در برابر همه دشمنان بایستیم تنها تکیه بر تجهیزات نیست»، تصریح کرد: نیروی انسانی مؤمن و الهی محور و با ایمان است که می تواند خود بهترین تجهیزات را بسازد، تعمیر و از آنها به بهترین شکل نگهداری کند.


سیاری افزود: با وجود نیروهای با ایمان می‌توانیم در برابر هرگونه تهدیدی با صلابت از کیان نظام و مرزهای میهن اسلامی دفاع کنیم.


وی به راه‌های ارتقا سطح ایمان در بین نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: وقتی به عناصر برتر ساز دسترسی داریم که قوانین و مقررات حاکم بر نیروهای مسلح برگرفته از اسلام و قرآن و پرورش و آموزش نیروها دینی باشد؛ هر چه جو قرآنی، دینی و معنوی در بین نیروها بیشتر حاکم باشد به همان نسبت نیز به عناصر برتر ساز دسترسی پیدا خواهیم کرد.


دریادار سیاری با اشاره به ترویج فرهنگ قرآنی در بین کارکنان نیروی دریایی و خانواده‌هایشان، بیان کرد: به عنوان نیروی دریایی راهبردی که حوزه مسئولیت‌مان بین‌المللی است باید با تفکر و نگاه معنوی در محیط‌هایی که حضور می‌یابیم اثرگذار باشیم و هر چه که جوّ قرآنی بیشتر در بین ما حاکم باشد اثرات بیشتری را نیز به دنبال دارد.


وی خطاب به فعالان قرآنی نداجا، گفت: شما که افتخار انس با کلام وحی را دارید باید عامل به قرآن در راستای توسعه فرهنگ منور قرآنی کوشا و در صحنه عملیات از برترین نیروها باشد


انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته