دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
در گفتگو با آنا مطرح شد؛

تولید محصول و دانش در شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضامحور شود

تولید محصول و دانش در شرکت‌های دانش‌بنیان تقاضامحور شود
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس درباره ضعف بازاریابی محصول و دانش شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: تولید دانش و محصول در زمینه بازاریابی باید تقاضامحور باشد، باید دید مسئله و تقاضا چیست و فعالیت‌ها را با دانش منطبق کرد.
کد خبر : 849638

غلامرضا نوری قزلجه عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره شرایط شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور اظهار کرد: کار آغاز شده و شرکت‌های دانش‌بنیان آماده کار هستند، اما ضریب نفوذ بالایی در بخش‌های مختلف اقتصادی ندارند.

باید ارتباط میان شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌برداران را افزایش داد

وی ادامه داد: حمایت‌هایی هم در قوانین متعدد از شرکت‌های دانش‌بنیان صورت گرفته و باید علاوه بر حمایت‌ها، ارتباط میان شرکت‌های دانش‌بنیان و بهره‌برداران را افزایش داد. اکنون در این زمینه ضعف وجود دارد.

وی ادامه داد: وصل کردن کشاورزان و بهره‌برداران به شرکت‌های دانش‌بنیان از نظر ارتباطی، اقتصادی، آموزشی و ترویجی باید به درستی انجام شود.

نوری قزلجه تاکید کرد: حاکمیت باید این ارتباط را مدیریت کند و وزارت جهاد در بخش کشاورزی در این زمینه می‌تواند نقش و عملکرد بهتری داشته باشد.

ضرورت ارتباط بیش از 3 میلیون بهره‌بردار کشاورزی با شرکت‌های دانش‌بنیان

نوری

وی عنوان کرد: بیش از سه میلیون بهره‌بردار در بخش کشاورزی وجود دارد که ارتباط میان بهره‌برداران و شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی در حفظ امنیت غذایی کشور خواهد داشت؛ ضمن آنکه منابع آب و خاک کشور نیز از پایداری لازم برخوردار خواهند شد.

باید ارتباط میان بهره برداران و شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس درباره ضعف بازاریابی محصول و دانش شرکت‌های دانش‌بنیان تصریح کرد: تولید دانش و محصول در این زمینه باید تقاضا محور باشد. باید دید مسئله و تقاضا چیست و فعالیت‌ها را با دانش منطبق کرد. وزارت جهاد و دستگاه‌های متولی باید ارتباط میان بهره برداران و شرکت‌های دانش‌بنیان را برقرار کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر