دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری

بومی‌سازی ربات خودران صنعتی با قابلیت یادگیری ماشین

بومی‌سازی ربات خودران صنعتی با قابلیت یادگیری ماشین
محققان یک شرکت فناور موفق به تولید دستگاه صنعتی خودران با قابلیت یادگیری ماشین شدند.
کد خبر : 872989

سعید غفارزاده مدیر یک شرکت فناور از دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی حاضر در رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیا» در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره محصول فناورانه خود گفت: در این نمایشگاه از یک دستگاه خودران صنعتی رونمایی کردیم. این دستگاه برای حمل بار استفاده می‌شود و می‌تواند تعقیب خط کند، از این رو می‌توانید آدرس مورد نظرتان را به دستگاه بدهید تا بار را تحویل گرفته و به مقصد ببرد.

وی درباره نحوه استفاده از هوش مصنوعی در این محصول بیان کرد: این دستگاه هوشمند قابلیت یادگیری ماشین با هوش مصنوعی را نیز دارد یعنی می‌تواند مسیرها را یاد بگیرد و باتوجه به نیاز کاربر مسیر مورد نظر را با کمترین ترافیک و زمان شناسایی و به سمت آن حرکت کند.

این فعال فناور درخصوص کاربردهای این دستگاه توضیح داد: این دستگاه در شرکت‌های داروسازی و صنایعی که انبار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در همین راستا یک قرارداد ۸۰ میلیاردی با شرکت تراکتورسازی منعقد کرده‌ایم که نمونه صنعتی را آنجا تحویل خواهیم داد.

وی درباره مزایای نمونه داخلی دستگاه در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی گفت: قیمت محصول ما با توجه به قابلیت‌هایی که دارد بسیار پایین تر از نمونه مشابه خارجی است و این دستگاه را حدود ۶۰ درصد قیمت جهانی به بازار عرضه می‌کنیم.

غفارزاده افزود: دستگاه خودران صنعتی برای فعالیت خود باید بتواند به سرورهای شرکت متصل شود. از این رو دستگاه‌های خارجی که به سرورهای شرکت تولیدکننده متصل می‌شوند، می‌تواند از نظر امنیتی خطرآفرین باشند‌.

به گزارش آنا، رویداد ملی عصر امید «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء» در قالب ۱۵ کمیته تخصصی و با حضور ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان از ۲۲ تا ۲۵ مهر جاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می‌شود.

همراه با این رویداد، نخستین کنفرانس ملی پژوهش و نوآوری در هوش مصنوعی، نمایشگاه دستاورد‌های نوین در هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی با محوریت چالش‌های علمی در حوزه هوش مصنوعی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هلدینگ شایسته