دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
دیده بان پیشرفت علم، فناوری و نوآوری
16 خرداد 1402 - 12:35
مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان:

اختلاف نظر‌ها حل می‌شود/ صلاحیت اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس بررسی خواهد شد

اختلاف نظر‌ها حل می‌شود  صلاحیت اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس بررسی خواهد شد
مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان گفت: بررسی صلاحیت امنیتی از طریق مراجع ذی‌صلاح امنیتی اقدام شود که این موضوع در دست بررسی و در چند روز آینده انجام می‌شود.
کد خبر : 851105

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، مرتضی فلاح در خصوص اینکه نتیجه مجمع فوق‌العاده باشگاه استقلال چه بود، اظهار داشت: قرار بود نسبت به تعیین اعضای هیات مدیره شرکت فرهنگی ورزشی استقلال اقدام شود، با توجه به عدم هماهنگی در مراجع وزارت ورزش و سازمان خصوصی سازی وزارت اقتصاد، مقرر شد نسبت به اعمال مدتی به نام تنفس اقدام شود تا نسبت به بررسی کامل صلاحیت تخصصی، فنی و اجرایی هیت مدیره از طریق دستگاه ورزش اقدام شود و در جلسه بعدی با اعمال صلاحیت‌های مدیریتی و سایر موضوعات به معرفی افراد دارای صلاحیت اقدام شود.

مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان در واکنش به اینکه ملاک و معیار برای انتخاب اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال چیست، عنوان کرد: ملاک از بحث‌های تخصصی مالی، معاملاتی و آشنایی با مسائل ورزشی و حقوق آن، آشنا به مسائل کلی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، معضلاتی که این دو باشگاه دارند، بحث درآمدزایی و ایجاد درآمدهای پایدار برای این دو باشگاه، مهم‌ترین بحث اینکه وفادار و متعهد به شرکت باشند. در راستای هرمان حداکثری وزارت‌های ورزش و اقتصاد، مقرر شد اعضای هیات مدیره تیمی یکدست و در همه امورات هم‌پوشانی داشته باشند. نسبت به انجام امورات دو شران به نحواحسن اقدام کنند. 

فلاح در واکنش به این موضوع که متولی مجمع امروز باشگاه استقلال وزارت ورزش بود یا سازمان خصوصی‌سازی تصریح کرد: متولی که نمی‌شود گفت. تا الان سه دستگاه عضو اصلی مجمع هستند. وزارت‌های اقتصاد و دارایی، ورزش و جوانان و دادگستری؛ اصولاً و حسب رویه‌های گذشته، متولی عام و خاص در حوزه تخصصی ورزشی، وزارت ورزش است. در همه امورات وزارت ورزش متولی است و مجمع را برگزار می‌کند. قبلاً اختلاف نظرهایی بین دو دستگاه ایجاد شده بود، ان‌شاءالله با تعاملات بین دو دستگاه اختلافات حل می‌شود. فی‌الحال مجمع امروز با هماهنگی وزارت‌خانه انجام شده، و قرار بود هیات مدیره انتخاب شوند. قبلاً قرار بر انتخاب کارگروهی بود که در تعیین صلاحیت اعضای هیات مدیره، حتی بررسی صلاحیت امنیتی از طریق مراجع ذی‌صلاح امنیتی اقدام شود که این موضوع در دست بررسی و در چند روز آینده انجام می‌شود.

مدیرکل حقوقی وزارت ورزش و جوانان در مورد اینکه مجمع باشگاه پرسپولیس که بعدازظهر امروز قرار است برگزار شود به همین منوال خواهد بود، گفت: بله، ان‌شاءالله به همین منوال خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر