چهارشنبه  07  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

افزایش قیمت جهانی نفت ادامه یافت

چهارشنبه 20 فروردین 1399 ساعت 13:14
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷۵ سنت معادل ۲.۴ درصد رشد به ۳۲ دلار و ۶۲ سنت رسید.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از رویترز، امیدواری‌ها به نتایج احتمالی نشست روز پنجشنبه اوپک و متحدانش در مورد کاهش تولید نفت موجب شد تا قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش باشد و نفت خام آمریکا بیش از یک درصد جهش کند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 75 سنت معادل 2.4 درصد رشد به 32 دلار و 62 سنت رسید. دیروز قیمت نفت برنت 3.6 درصد کاهش یافته بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم پس از سقوط 9.4 درصدی در روز سه شنبه امروز یک دلار و 30 سنت معادل 5.5 درصد رشد داشت و به 24 دلار و 93 سنت رسید.

این انتظار خوش بینانه در بازار ایجاد شده که نشست ویدئو کنفرانسی روز پنجشنبه میان اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه موفقیت آمیزتر از نشست اوایل ماه مارس خواهد بود. در نشست قبلی توافقی بر سر کاهش تولید نفت صورت نگرفت و عربستان و روسیه همزمان با افت شدید تقاضا اقدام به افزایش قابل توجه عرضه نفت خود کردند.

اما همچنان تردیدهایی در مورد نقش آمریکا در هرگونه توافقی بر سر کاهش تولید وجود دارد.

کیم کوانگ رائه، تحلیلگر بازارهای مواد خام در موسسه سامسونگ فیوچرز سئول گفت: «اینکه آیا آمریکا به تلاش ها برای کاهش تولید خواهد پیوست یا نه به دقت رصد می شود و هم اکنون بازار نفت کاملا روی نشست اوپک متمرکز شده است... با توجه به رویکرد صبر و انتظار حاکم بر بازار قیمت ها وضعیتی شکننده پیدا کرده است.»

عربستان و روسیه احتمالا بر سر کاهش تولید نفت توافق خواهند کرد اما توافق مذکور احتمالا منوط به همراهی آمریکا با کاهش تولید خواهد شد. وزارت انرژی امریکا دیروز اعلام کرد تولید نفت این کشور بدون اقدام دولت مدتی است رو به کاهش گذاشته است.

موسسه ای ان زد ریسرچ هم در یادداشتی نوشت: «عربستان و روسیه چانه زنی بر سر توافق را ادامه می دهند... آنچه روشن است این است که آمریکا هم باید بخشی از توافق باشد.»

انتهای پیام/

http://ana.ir/i/481838
جنگ نفتی مسکو به نفع اوپک

جنگ نفتی مسکو به نفع اوپک

نشست اضطراری وزیران نفت G۲۰ روز جمعه برگزار می‌شود

نشست اضطراری وزیران نفت G۲۰ روز جمعه برگزار می‌شود

میانجیگری آمریکا برای پایان یافتن جنگ نفتی روسیه و عربستان

میانجیگری آمریکا برای پایان یافتن جنگ نفتی روسیه و عربستان

روسیه خواهان انحلال «اوپک پلاس» نیست

روسیه خواهان انحلال «اوپک پلاس» نیست